Ogórek gruntowy odmiany

Ogórek gruntowy odmiany

2 komentarzy

Sadząc ogórki gruntowe warto zapoznać się z opisami występujących odmian, aby móc wybrać, te które najbardziej odpowiadają naszym oczekiwaniom w zakresie spożywania, jak i uprawy.

Polecane odmiany ogórków gruntowych:

Hermes F1

Odmiana daje duże plony. Jest  wczesna. Ogórki zbieramy w okresie od lipca do września. Odmiana jest odporna na mączniaka rzekomego.

Cezar F1

Jest  to odmiana średnio wczesna.  Odporna na choroby, między innymi na parcha dyniowatych i mączniaka prawdziwego. Ogórki nadają się do kwaszenia oraz konserwowania.

Parys F1

Ogórki nadają się do kwaszenia oraz sałatek. Mniejsze sztuki są dobre do konserwowania. Plony zbieramy od lipca do września. Odmiana odporna na mączniaka rzekomego.

 

 

Izyd F1

Odmiana daje duże plony. Ogórki zbiera się nawet do późnej jesieni. Są dobre do konserwowania.  Roślina jest odporna na mączniaka rzekomego.

Polan F1

Ogórki nadają się do kwaszenia oraz konserwowania. Odmiana daje obfite zbiory. Jest od lat uprawiana przez działkowców i rolników. Ogórki zbieramy w okresie od lipca do września.

Hela 1

Odmiana wczesna, dająca duże zbiory. Nadaje się do kwaszenia i konserwowania.

Odys 1

Ogórki są dobre do konserwowania.  Odmiana daje duże plony, jest średnio wczesna. Odporna na mączniaka rzekomego oraz chłodne powietrze.

Octopus F1

Odmiana dobra na przetwory i prawie odporna na mączniaka rzekomego.

Galant F1

Ogórki nadają się do konserwowania oraz kwaszenia. Galant daje duże plony. Jest to odmiana wczesna, radząca sobie z parchem dyniowatych .

Agnieszka Krakowiak

2 komentarzy

  1. Dodał: Renata, Tytuł: odmiany ogórka

    przydały by się zdjęcia, żeby można było zobaczyć różnice w wyglądzie tych odmian - to dla mnie(konsumenta)ważne np przy kupowaniu ogórków do kiszenia Napiszcie coś o wyborze ogórków do kiszenia.. często się zdarza, ze po ukiszeniu są zbyt miękkie czy zmieniają smak...POdobno ważne jest czy są zbierane po deszczach.. i takie tam sprawy. Może ktoś mi doradzi?

  2. Dodał: Jurek, Tytuł: odmiany ogórka

    Nie ma odmian ogórka odpornych na mączniaka rzekomego - są jedynie tolerancyjne, wymagają mniej intensywnej ochrony chemicznej (również przez stosowanie biopreparatów)

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: