Stroik świąteczny - jak w prosty sposób zrobić stroik świąteczny

Stroik świąteczny - jak w prosty sposób zrobić stroik świąteczny

5 komentarzy

Święta Bożego Narodzenia są szczególne, przepełnione symboliką, ciepłem, radością, zapachem bożonarodzeniowego drzewka. W tym czasie, mimo zimy ma się wrażenie, że otaczający nas świat staje się wręcz bajkowy. Na ten wyjątkowy nastrój składa się wiele czynników, a wśród nich barwne dekoracje bożonarodzeniowe. Wśród nich podstawą są oczywiście stroiki świąteczne. Z pewnością zmienią one oblicze nie tylko mieszkania, ale także tarasu, balkonu, a nawet ogrodu.

Oferta handlowa tego typu dekoracji świątecznych jest bardzo bogata i bez problemu znajdziemy stroik odpowiadający naszym oczekiwaniom. Mogą być wykonane z gałązek drzew iglastych bądź z tworzywa sztucznego. Postawmy na naturalność, która zawsze jest w modzie.

Wszyscy Ci którzy mają w sobie choć trochę kreatywności i wyobraźni mogą samodzielnie wykonać stroik bożonarodzeniowy. Jego wykonanie sprawi wiele satysfakcji, a poza tym sporo zaoszczędzimy przy zakupie bożonarodzeniowych dekoracji.

Stroik świąteczny

Stroik świąteczny

Od czego zacząć ?

Na samym początku warto rozejrzeć się po mieszkaniu, ogrodzie, lesie i zebrać odpowiednie materiały, które posłużą nam do wykonania stroika bożonarodzeniowego. Przede wszystkim powinny być to naturalne materiały np. gałązki świerka, jodły, sosny, które stanowią podstawę większości bożonarodzeniowych stroików. Dodatkiem mogą być szyszki, orzechy włoskie, żołędzie, rajskie jabłuszka, ostrokrzew, bombki, ozdoby choinkowe, wstążki, owoce, mech świece itp. Zależnie od naszej wyobraźni możemy stworzyć ciekawe rozwiązania, odpowiadające nam oraz naszej rodzinie.

   


Jak wykonać prosty stroik bożonarodzeniowy ?
   

Przykładem prostego stroika, będzie stroik wykonany na podstawie z gąbki florystycznej, z wykorzystaniem świerkowych gałązek, sosnowych szyszek oraz świecy.

 stroik świąteczny

Materiały

•    podstawa którą może stanowić gąbka florystyczna, ukryta pod świerkowymi gałązkami ( gąbkę można nabyć w kwiaciarni- jej wielkość dostosujmy zależnie od potrzeb)

•    gałązki z drzewa iglastego np. świerka

•     szyszki pozyskane z sosny pospolitej

•    świeczka

•    sekator bądź nożyczki

•    drut

czytaj dalej...

5 komentarzy

 1. Dodał: Zybszko z bogdanca, Tytuł: Lalalalla

  Na polski wynvha lamusy

 2. Dodał: Em, Tytuł: stroiki

  super stroiki,i jeszcze łatwe w wykonaniu!

 3. Dodał: Kaja, Tytuł: stroiki 123456789

  bardzo fajne stroiki będę często wchodzić na tę stronę :-)

 4. Dodał: Hania, Tytuł: Dodatki do stroików

  Fajne dodatki do stroików bożonarodzeniowych. Mają nawet sianko wigilijne :-) złote i srebrne

 5. Dodał: skajler, Tytuł: pomysł na święta

  tu są bardzo dobre pomysły siedzę z moim bratem na tej stronie godzinami

Dodaj swój komentarz

Zobacz także