Kaktus wielkanocny

Kaktus wielkanocny

1 komentarzy

Szkodniki

Kaktus wielkanocny może być atakowany przez mszyce i wełnowce. Te pierwsze likwidujemy insektycydem, natomiast wełnowców pozbywamy się wacikiem nasączonym alkoholem metylowym. Przesuszona roślina może być również zainfekowana przez przędziorki i tarczniki.

Kaktus wielkanocny - zdjęcie kari

Kaktus wielkanocny - zdjęcie kari

Praktyczne porady:

- Kaktusa wielkanocnego powinno się nawozić wodą miękką (pH 5 - 5,5), ponieważ roślina nie toleruje dużej zawartości wapnia w podłożu.

- Kwiat można uprawiać metodą hydroponiczną.

- Kaktusa należy częściej zraszać niż podlewać

- Roślina nie lubi częstego przesadzania. Przenosimy roślinę do innej doniczki tylko wtedy kiedy jest przerośnięta (mniej więcej co 3 lata). Najlepiej przesadzać kaktusa po okresie kwitnienia.


Ciekawostki:

- Kaktus wielkanocny jest jednym z niewielu kwiatów, który pochłania dwutlenek węgla i wydaje tlen w czasie nocy. Roślina o takich właściwościach bardzo dobrze nadaje się do postawienia w sypialni albo do biura.

- Okres kwitnienia kaktusa wielkanocnego może być kontrolowany. Aby zmienić porę kwitnienia, wystarczy przesunąć okres spoczynku.

- Kaktus wielkanocny jest często mylony z kaktusem bożonarodzeniowym, ponieważ są to kwiaty bardzo do siebie podobne, jednak różnią się okresem kwitnienia i nieco wyglądem. Kaktus bożonarodzeniowy ma inny typ kwiatów, kwitnie w grudniu i jego pędy są bardziej wygięte.

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Danuta, Tytuł: Kaktus wielkanocny

    Chciałabym go kupić .....jak to zrobić ??

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie
Wielkanoc