Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 114

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Epifilum (Epiphyllum)

Epifilum (Epiphyllum)

4 komentarzy

Opis:

Kaktusy te występują w Meksyku i Ameryce Południowej. Są to epifity rosnące w tropikalnej puszczy, u których łodyga do złudzenia upodobniła się do liścia. Najczęściej spotykane w uprawie domowej to mieszańce. Czyste gatunki botaniczne znaleźć można tylko w kolekcjach bądź stanowiskach naturalnych.

Uprawa:

Powinny zimować w temperaturze 8 - 10 stopni. Wiosną można usunąć starsze części rośliny i zdeformowane pędy. Po przymrozkach możemy roślinę wystawić na powietrze w ciepłe i zaciszne miejsce (osłaniając przed bezpośrednim nasłonecznieniem). Jeżeli pozostaje w mieszkaniu, trzeba jej zapewnić dopływ świeżego powietrza. Po kwitnieniu z zasady wymagają przesadzania, gdyż charakteryzują się bardzo szybkim wzrostem. W okresie od listopada do połowy lutego przechodzą okres spoczynku, trzymamy je w widnym pomieszczeniu. Gdy pojawią się pąki, podlewamy nieco więcej. W lecie podlewamy obfice i nawozimy pożywką dla kaktusów, w okresie spoczynku oszczędnie (wskazana miękka, letnia woda). Podłoże przepuszczalne ale żyzne.Rozmnażanie: Najłatwiej rozmnażamy rośline przez sadzonki pędowe. Przed posadzeniem pozostawiamy je na kilka dn, aby przeschły. Można również rozmnażać z nasion, ale kwiaty pojawią się dopiero po kilku latach.

Kwitnienie:

Rosliny te wyróżniają się bardzo dużymi kwiatami o barwach: białej, żółtej, różowej, pomarańczowej i czerwonej w różnych odcieniach. Obfite kwitnienie przypada zazwyczaj na wiosnę, od marca do czerwca-lipca. Kwiaty są niezwykle piękne.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

4 komentarzy

 1. Dodał: Krystyna, Tytuł: Gdzie kupić epiphyllum?

  Witam. Proszę kogoś o podpowiedź, gdzie kupić sadzonkę tego pięknego kwiatka.

 2. Dodał: anka, Tytuł: epiphyllum

  moje nie kwitną mimo że mają5 lat nie wiem coto może być

 3. Dodał: Zbigniew, Tytuł: Epiphyllum

  Witam-moje Epiphyllum Ackermannii kwitnie zwykle w dość zaskakujących porach roku.Teraz akurat ma ochotę kwitnąć i ma dwa pąki.Jeden zakwitnie za jakieś 7-10 dni.Jego kwiat u szczytu kwitnienia z pręcika głównego wypuszcza bardzo słodki,przezroczysty syrop.Bardzo brudzi.

 4. Dodał: halszka, Tytuł: porada dla wiery

  Moje Epifilum zimuje w mieszkaniu i podlewam go b.rzadko. Na wiosnę jeżeli jest taka potrzeba przesadzam do większej doniczki z dodatkiem obornika, obficie podlewam i wieszam go na tarasie.Na początku chronię go od bezpośredniego słońca, a później wieszam na stronie wschodniej.W połowie VI pojawiają się pąki i kwitnie w poł VII. Zawsze ma ok 90 kwiatów. Pozdrawiam i życzę sukcesów:)

Dodaj swój komentarz

Captcha