Grille ogrodowe z kamienia

Grille ogrodowe z kamienia

2 komentarzy

Kamień naturalny należy do najbardziej pożądanych materiałów budulcowych.  Estetyka, trwałość, uniwersalność, sprawiają że warto po niego sięgać. W ostatnim czasie bardzo modne stały się murowane grille ogrodowe. Zamiast kupować grill z prefabrykatów, warto wymurować oryginalny grill z kamienia. Z pewnością stanie się atrakcją, a jego dekoracyjność wpisze się w całościową stylistykę ogrodu.

Właściciele ogrodów i działek coraz częściej podejmują decyzję o przeznaczeniu części ogrodu na zakątek z grillem. Jako że grillowanie to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu, murowanych grilli nam przybywa, a szczególnie tych z kamienia.

Jeżeli marzy nam się grill z prawdziwego zdarzenia, solidny, trwały, uniwersalny i estetyczny, koniecznie należy zgłębić temat i spróbować swoich sił w roli murarza. Jeżeli nie jesteśmy na tyle zdeterminowani, można skorzystać z oferty fachowców, którzy urzeczywistnią nakreślony w naszej głowie projekt.

Najważniejsze cechy kamiennego, murowanego grilla ogrodowego

Wybudowany grill powinien charakteryzować się kilkoma podstawowymi cechami. Z pewnością należy do nich:

• Solidne wykonanie ( wybudowany grill powinien być stabilny, osadzony na mocnym fundamencie);

• Trwałość (materiał wykorzystany do budowy grilla powinien być trwały i gwarantować bezproblemowe użytkowanie na wiele lat np. granit, kamień polny);

• Funkcjonalność (wykonany grill powinien spełniać oczekiwania użytkowników oraz ułatwiać przyrządzanie posiłków);

• Uniwersalność;

• Estetyka (wymurowany grill powinien być zgodny ze stylistyką ogrodu, domu, posesji ).

Grille ogrodowe  z kamienia
Grille ogrodowe  z kamienia

Wybór lokalizacji

Kamienny grill to duża i bardzo ciężka budowla, wymagająca  solidnego fundamentu, charakteryzująca się stacjonarnością. Ważne jest, aby lokalizacja grilla była na tyle przemyślana, żeby w późniejszym czasie nie zaistniała konieczność zmiany jego docelowego miejsca.

Murowany grill można postawić na tarasie, w najbliższej okolicy tarasu bądź w głębi ogrodu. Decyzję podejmujemy zgodnie z własnymi potrzebami. Pamiętajmy, że przy  budowie grilla wśród krzewów i drzew, należy zachować znaczne odległości. Gałęzie nie mogą stykać się z grillem, ponieważ podczas przygotowywania posiłków mogłyby ucierpieć.

Pamiętajmy, że lokalizacja grilla w dalszej części ogrodu wiąże się
z koniecznością zwiększenia nakładów pracy, przy organizacji jakiegokolwiek spotkania rodzinnego i towarzyskiego. Pokonanie odległości od miejsca grillowania do domu, mogłoby być bardzo czasochłonne. W celu lepszej komunikacji pomiędzy domem, tarasem a kącikiem z grillem, warto wykonać utwardzoną ścieżkę, która połączyłaby wspomniane miejsca.

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Krystyna , Tytuł: Gryle ogrodowe

    Tak mi się marzy taki gril na mojej działeczce kocham kamienie polne mam ich ful co mogę to cuduje różności ale już o grilu to mogę zapomnieć mam piękny ogród zachwycam się nim gdyż sama własnymi rękoma doprowadziłam aby był piękny -- to jest mój zaczarowany świat --

  2. Dodał: karola, Tytuł: grile ogrodowe

    przecudne , mam postawiony własnorecznie wykonany przez meza taki gril w altance z bali widok niesamowity mały ogień kilka lampionów wygodne mebelki z bali super nastrój mozna wypoczywac kazdemu polecam , kamien polny najpiekniejszy materiał budowlany

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: