Owoc granatu właściwości, witaminy i kalorie

Owoc granatu właściwości, witaminy i kalorie

4 komentarzy

Ciecie

Przycinanie nie jest konieczne, ale przerzedzone egzemplarze pod koniec zimy intensywniej kwitną. Niektóre odmiany granatowca właściwego wykorzystywane są do formowania jako drzewka bonsai. Roślina jest łatwa do prowadzenia i nie sprawia problemów w formowaniu. Owoce zawiązują się tylko na tegorocznych pędach, warto o tym pamiętać przycinając drzewko.

Owoc granatu

Kwiat granatu- drzewko bonsai

Wybrane odmiany

Wonderful” – ciekawa odmiana, uprawiana głównie na terenie Stanów Zjednoczonych. Odmiana odporna na pękanie owoców.

Nana” – najniższa odmiana granatowca właściwego. Osiąga wysokość do 60 centymetrów i uprawiana jest najczęściej w formie piennej.

Eversweet” – odmiana o osnówce w kolorze kremowym. Miąższ jest bardzo słodki i nie zawiera pestek.

Velvet” odmiana o ciemnobordowych owocach i podobnym ubarwieniu nasion. Odmiana ma bardzo duże owoce. Często wykorzystywana w kuchni, w Polsce można ją nabyć w sklepach spożywczych.

Kashmir” – odmiana uprawiana jako krzew o różowych owocach wielkości niedużego jabłka.

Choroby i szkodniki

Granatowiec właściwy bardzo rzadko atakowany jest przez choroby i szkodniki. Sporadycznie żeruje na nim mączlik szklarniowiec.

W powyższym opracowaniu starałem się Państwu pokazać, jak wartościowym, a jednocześnie prostym w uprawie owocem jest granat. Jego właściwości mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Od tysięcy lat granatowiec towarzyszył człowiekowi, warto, aby zagościł również w naszym codziennym życiu.

 Autor: Marcin Sikora

czytaj dalej...

4 komentarzy

 1. Dodał: Jolka, Tytuł: Sok z granatu

  Ja obniżyłam sobie ciśnienie pijąc sok z granatu.

 2. Dodał: Tadek, Tytuł: sok z granatu

  Trochę owoców trzeba by uzyskać odpowiednią ilość soku z granatu, na szczęście znalazłem granvital z oleofarm. kupuję czysty sok bez dodatków i robię napoje z lodem. Idealny na upały.

 3. Dodał: Edoas, Tytuł: granat własciwości

  więcej o właściwościach soku z granatu można znaleźć na stronie

 4. Dodał: ogrodnik, Tytuł: uprawa granatowca

  uprawiam granatowca w gruncie ma 50 cm na zime zabezpieczam go igliwiem ze sosny i okrywam jedlina a w trakcie zimy zasypuje sniegiem ma juz 5 lat i jest w dobrej formie mieszkam kolo KRAKOWA POLECAM TAKA UPRAWE TEGO KRZEWU ZAPALENIEC

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie
Owoce

Koniecznie zobacz: