Jak ułatwić sobie pielęgnację roślin w ogrodzie?

Jak ułatwić sobie pielęgnację roślin w ogrodzie?

Skomentuj artykuł

Wiosna to okres intensywnych prac w ogrodzie. Już na etapie sadzenia roślin warto zastanowić się nad tym, jak zadbać o ich późniejszą, odpowiednią pielęgnację. Sposobów na zoptymalizowanie rozwoju naszych roślin ogrodowych jest bardzo wiele.

Na pewno musimy pamiętać o dobrej lokalizacji przy sadzeniu roślin – każdy gatunek rządzi się swoimi prawami. Przed posadzeniem koniecznie upewnij się, czy Twoja roślina woli miejsca spokojne i zacienione, czy słoneczne i przewiewne. Niezależnie od tego, z jaką troską będziesz się nią później opiekować – miejsce posadzenia ma kluczowe znaczenie. Jeśli roślinę wymagającą cienia i spokoju, posadzisz w pełnym słońcu, możesz być niemal pewien, że niezależnie od ilości wody, którą będziesz jej dostarczać oraz typu nawozów, których użyjesz, roślina i tak będzie mieć nikłe szanse na przyjęcie się.

Hydrobox – Prosty sposób na innowacyjne nawadnianie

Przekrój rośliny zasadzonej na HYDROBOXIE bezpośrednio w glebie

Kolejnym ważnym aspektem jest dobranie rośliny do rodzaju gleby, jaka znajduje się w naszym ogrodzie. Rodzaj gleby, podobnie jak lokalizacja, w której zasadzimy roślinę, ma olbrzymie znaczenie dla powodzenia hodowli. Zanim zaczniemy sadzić nowe kwiaty, upewnijmy się, jaki rodzaj gleby znajduje się w naszym ogrodzie, a następnie dobierzmy rośliny odpowiednie do jej rodzaju.

Bardzo ważnym aspektem przy pielęgnacji roślin jest właściwa ilość wody, dostarczana roślinie wtedy, kiedy ta jej potrzebuje. Jeśli jesteśmy już pewni, że nasz nowy kwiat posadzony jest w dobrym miejscu oraz w odpowiedniej glebie, musimy dowiedzieć się, jak często należy go podlewać. Jeśli częste podlewanie jest kłopotliwe, warto sięgnąć po tzw. magazyn wody. HYDROBOX to produkt, który zapewni odpowiednią gospodarkę wodną oraz pozwoli na ograniczenie stosowania nawozów do pielęgnacji rośliny. Działanie HYDROBOXu to efekt ponad 7 lat badań polskich naukowców.

zastosowanie HYDROBOXu jest dziecinnie proste

Przesadzanie drzewa do gleby z HYDROBOXEM 2x3XL

Co robi HYDROBOX? Absorbuje wodę z opadów oraz z podlewania, gospodarując nią tak, aby roślina otrzymywała jej optymalną ilość. Dzięki zastosowanej technologii, Hydrobox dostarcza wodę wprost do korzeni rośliny, przez co możemy być pewni, że zawsze jest ona odpowiednio nawodniona.. Ma to szczególne znaczenie przy wysokiej temperaturze i dużemu nasłonecznieniu.

Co ważne, zastosowanie HYDROBOXu jest dziecinnie proste. Wystarczy, że przy sadzeniu rośliny, na dno dołka położymy namoczony wcześniej HYDROBOX i na nim zasadzimy roślinę. Pamiętajmy jednak, aby dobrać rozmiar HYDROBOXu do wielkości bryły korzeniowej sadzonej rośliny. Po zasadzeniu, przez okres ochronny (aż roślina przerośnie korzeniami do wnętrza magazynu wody), podlewamy ją jak dotychczas. W późniejszym okresie ograniczamy podlewanie, bez obaw o to, że kwiat będzie miał zbyt mało wody. Istotne jest również to, że dzięki zastosowaniu HYDROBOXu możemy ograniczyć nawożenie nawet o połowę, osiągając takie same efekty. Używając go oszczędzamy nie tylko wodę, ale również czas i pieniądze.

Przykład roślin o palowym systemie korzeniowym

HYDROBOX idealnie nadaje się także do roślin jadalnych – można na nim hodować m.in. zioła, pomidory czy truskawki. Swoje zastosowanie ma również wśród roślin doniczkowych. Jeśli chcemy wykorzystać go na naszym balkonie lub w domu, należy pamiętać, aby umieścić go na spodzie doniczki z otworami odpływowymi. Dzięki swoim zróżnicowanym kształtom, Hydrobox możemy wykorzystać zarówno w klasycznych donicach, jak i np. w balkonowych korytkach. Co więcej, może być zastosowany w konstrukcjach przestrzennych, zielonych ścianach, pnączach czy też donicach wiszących. Hydrobox działa efektywnie aż do 3 lat!

 


 

Target Stegu Sp. z o.o.
ul. Dworcowa 8,
46-025 Jełowa

Marka Hydrobox powstała z pasji do uprawy roślin i chęci promowania ich znaczenia w naszym życiu. Misją marki jest szerzenie świadomości nad znaczeniem wody i jej ograniczonych zasobów w Polsce i na świecie. System do nawadniania i magazynowania wody Hydrobox został opatentowany i opracowany przez ponad 30 polskich naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Badania trwały 7 lat. W tym czasie na Hydroboxach posadzono tysiące roślin, u których zaobserwowano widoczny wzrost i zwiększoną odporność na stres wodny. To skłoniło nas do wprowadzenia Hydroboxów na rynek i podzielenia się naszym odkryciem ze wszystkimi miłośnikami roślin.

Materiał udostępniony i wykorzystywany za zgodą firmy Stegu Sp. z o.o. 

czytaj dalej...
Kategorie

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz