Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 40

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Kłosowiec - Agastache

Kłosowiec - Agastache

0 komentarzy

Opis:

Kłosowiec to letnia bylina z rodziny jasnotowatych, pochodząca z Azji oraz północnej Ameryki. Potrafi osiągnąć kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Jej cechą charakterystyczną są aromatyczne liście oraz rurkowate kwiaty o kolorach uzależnionych od gatunku. Roślina jest stosunkowo prosta w uprawie.

Uprawa:

Abyśmy mogli mówić o optymalnych warunkach zapewnionych roślinie należy zadbać o stanowisko ze swobodnym dostępem do promieni słońca wraz z przepuszczalną i żyzną glebą. Kłosowiec w szczytowym momencie rozrostu wykazuje się zmiejszoną tolerancją na okresowe deficyty wody.

Zastosowanie:

Roślina będzie znakomicie prezentować się na skalniakach. Z pewnością stanie się także cennym elementem rabaty. Kłosowca możemy wykorzystać również do ogrodów wiejskich, gdzie bardzo szybko się zaadaptuje. Z uwagi na przyjemny zapach, który wydziela w jej okolicach możemy spodziewać się obecności pszczół. Uprawiany w pojemnikach ozdobi nasze balkony oraz tarasy.

Właściwości i działanie lecznicze:

Niektóre gatunki wykazują działanie lecznicze, jak chociażby kłosowiec fenkułowy wykorzystywany m.in. przy problemach z układem pokarmowym.

Kwitnienie:

Agastache kwitnie od połowy wiosny aż do jesieni - od maja/czerwca do października.

Zimowanie:

Roślina cechuje się częściową mrozoodpornością. Wymaga odpowiedniego zabezpieczenia w przypadku wystąpienia wyjątkowo mroźnych temperatur.

Kategorie
Byliny

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha