Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
16 z 16

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Kohleria - Kohleria

Kohleria - Kohleria

0 komentarzy

Opis:

Kohleria jest byliną należącą do ostrojowatych, która wytwarza kłącza. Jej ojczyzną jest kontynent amerykański. Ceniona ze względu na pokaźne kwiaty o rurkowatym kształcie, których obecność możemy zaobserwować podczas letnich miesięcy. Jej wysokość kształtuje się na poziomie ok. pół metra.

Uprawa:

Mokre podłoże cechujące się przepuszczalnością oraz słoneczne lub też umiarkowanie zacienione stanowisko to idealne miejsce pod uprawę kohlerii. W okresie zimowym należy zwrócić uwagę na ilość wody dostarczanej roślinie, gdyż nadmierne podlewanie może skutkować gniciem kłączy. Podczas kwitnienia wymaga cyklicznego zasilania.

Zastosowanie:

Kohlerię w polskich warunkach uprawia się w doniczkach. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się w formie zwisającej. Wyjątkowe walory dekoracyjne zyskuje w okresie kwitnienia.

Kwitnienie:

O kwitnieniu kohlerii możemy mówić od przełomu maja i czerwca aż do jesieni. W tym czasie roślina wytwarza piękne kwiaty w kolorze pomarańczowym, żółtym oraz czerwonym.

Zimowanie:

Niskie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla rośliny. Przyjmuje się, że granicą bezpieczeństwa dla kohlerii jest ok. 15 stopni Celsjusza.

Kategorie
Byliny

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha