Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 66

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Aster marcinek

Aster marcinek

0 komentarzy

Opis:

Astry - Marcinki charakteryzują się wielokolorowymi kwiatostanami w kształcie koszyczków.Barwami, pod jakimi najczęściej występują ich kwiaty są fiolet, biel oraz kolor niebieski. Ich wysokość jest bardzo zróżnicowana, potrafią osiągnąć od kilkunastu do nawet dwustu centymetrów wysokości. Cenione ze względu na okres kwitnienia, który przypada w momencie przejścia w stan spoczynku większości gatunków roślin.

Uprawa:

Wraz z nadejściem kwietnia należy zatroszczyć się o wysiew nasion do pojemników lub palet pod osłonami. Optymalnym miejscem pod uprawę będzie pełne słońce, jednak rośliny poradzą sobie również w przypadku częściowo zasłoniętego stanowiska. Podłoże, jakie należy im zapewnić powinno być żyzne i bogate w składniki odżywcze. Astry nie mają wygórowanych wymagań w zakresie pielęgnacji. Nie wolno zapominać jednak o cyklicznym podlewaniu, warto również wspomóc je nawozem wieloskładnikowym.

Zastosowanie:

Wyjątkowo pięknie prezentują się na rabatach - bazując na ich różnorodnej wysokości istnieje możliwość tworzenia ciekawych zestawień. Wykorzystuje się je również na kwiat cięty. Dzięki przyjemnemu zapachowi, jaki wydzielają w okresie kwitnienia należy spodziewać się obecności owadów, co czyni ogród bardziej naturalnym i dynamicznym.

Kwitnienie:

Marcinki kwitną jesienią, od września do późnego listopada.

Zimowanie:

Roślina jest w pełni mrozoodporna.

Uwagi:

Kwitnienie astrów zbiega się w czasie ze świętem św. Marcina - stąd wywodzi się ich nazwa.

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha