Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
16 z 16

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Zygopetalum – Zygopetalum (storczyk)

Zygopetalum – Zygopetalum (storczyk)

1 komentarzy

Opis:

Zygopetalum to amerykańska odmiana storczyka tworząca pseudobulwy, które osłonięte są przez dość gęste, zielone oraz lancetowate liście o długości 40 – 50 cm i szerokości 5 cm. Dorasta nawet do 60 cm wysokości. Pachnące kwiaty, o średnicy do 9 cm, pojawiają się regularnie spomiędzy ulistnienia, na mięsistych łodygach.

Uprawa:

Młode okazy otrzymać można poprzez podział większych osobników. Sadzimy bardzo delikatnie w ziemi przygotowanej dla storczyków (przewiewna, kwaśna z dodatkiem korzeni paproci). Po tym zabiegu przesadzamy dopiero za trzy lata i robimy to regularnie w takich właśnie kilkuletnich odstępach. Miejsce uprawy powinno być osłonięte od bezpośredniego działania płomieni słonecznych, ale bardzo jasne i dobrze oświetlone. Optymalną temperaturą jest 18 – 19 stopni. W przeciwieństwie do większości odmian ze swojej rodziny, nie lubi zraszania wodą. Podlewamy, co 2 dni, kiedy ziemia staje się sucha. W czasie spoczynku podlewanie powinno być dużo mniej obfite. Co kilka tygodni możemy nawozić, rozcieńczonym nawozem.

Zastosowanie:

Jak wszystkie storczyki jest rośliną bardzo ozdobną. Wspaniale prezentuje się na parapetach i kwiatowych witrynach. Doskonale współgra z innymi storczykami i tworzy z nimi przepiękne kompozycje.

Kwitnienie:

Nie jest sprecyzowany do końca. Najczęściej kwitnie jesienią i zimą, lecz zdarzają się przypadki, kiedy to kwiaty pojawiają się w innym okresie.

Uwagi:

Zobacz też: przesadzanie.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

1 komentarzy

  1. Dodał: polek, Tytuł: Zygopetalum – Zygopetalum (storczyk)

    Podlewamy co 2 tygodnie, a nie co 2 dni!!!!

Dodaj swój komentarz

Captcha