Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 40

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Żeniszek, żeniszek meksykański – Ageratum

Żeniszek, żeniszek meksykański – Ageratum

3 komentarzy

Opis:

Żeniszek jest rośliną zielną. Charakteryzuje się tym, że kwitnie przez całe lato. Jego kwiaty są koloru niebiesko-fioletowego. Czasami występują o kolorze białym, a nawet różowym. Liście są zielone o ząbkowanych krawędziach i długoogonkowej budowie. Najbardziej znaną odmianą tego gatunku jest żeniszek meksykański. Uprawia się go często w polskich ogrodach. Jego najbardziej znana odmiana to żeniszek meksykański. Pochodzi z Meksyku. Odznacza się wysokością sięgającą 20-25cm. Inne, w zależności od odmiany sięgają od dziesięciu centymetrów do jednego metra. Żeniszki w Polsce stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Zawdzięczają to swojej urodzie oraz dostępności zakupu.

Uprawa:

Bardzo dobrze rosną na każdej glebie, ale najlepiej dla nich jest, aby grunt był żyzny, a stanowisko dobrze nasłonecznione. Kwitną wtedy znacznie obficiej. Pielęgnacja żeniszków jest dość ważna. Trzeba je regularnie podlewać, gdyż lubią mieć dużo wody. Rozmnaża się je z nasion, które otrzymujemy po przekwitnięciu. Łatwiejszym sposobem jest jednak zakup gotowych sadzonek i posadzenie zaraz po ostatnich przymrozkach. Dobrze znoszą częste przesadzanie.

Zastosowanie:

Stosuje się je do otaczania kwietników. Świetnie wyglądają jako tzw. dywany kwiatowe. Można je także sadzić w skrzynkach na balkonie.

Kwitnienie:

Roślina kwitnie od czerwca do pierwszych przymrozków.

Zimowanie:

Po przekwitnięciu nasiona należy zebrać i trzymać w chłodnym miejscu.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

3 komentarzy

  1. Dodał: basia, Tytuł: piękne kwiaty

    kiedy kwitną wyglądają niczym niebieskie dywany. bardzo polecam na skalniaki.kwitną bardzo długo i pięknie.

  2. Dodał: Johnny, Tytuł:

    Piękna roślina. Szybko kiełkuje. Bajkowo wygląda na tle z kwiatów czerwonych lub żółtych.

  3. Dodał: terka, Tytuł:

    Znakomity na balkon i do gruntu, kwitnie rzeczywiście bez odpoczynku. W tym sezonie żeniszkowy dywan przetkam bartonią dla ożywienia

Dodaj swój komentarz

Captcha