Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
4 z 4

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Trzcina Laskowa – Arundo Donax „Variegata”

Trzcina Laskowa – Arundo Donax „Variegata”

2 komentarzy

Opis:

Odmiana wyhodowana sztucznie. Dzika forma najprawdopodobniej pochodzi z Azji, lecz w basenie Morza Śródziemnego i południowej Europie rozprzestrzenia się ze Wschodu. Dorasta do 2 metrów, ta odmiana osiąga 3 do 3,5 metra, pędy wzniesione, rośnie silnie, rozrasta się przez rozłogi. Podłużne, lancetowate liście, podobne do liści bambusa, matowo-zielone z białymi pasami.

Uprawa:

Stanowisko słoneczne i ciepłe, gleba wilgotna, bogata w składniki pokarmowe. Ta ciepłolubna roślina wymaga zimowej ochrony przed mrozem. Należy ją związać i owinąć matami bambusowymi lub słomą, rośliny hodowane w pojemnikach musza spędzić zime w chłodnym ale niegroźnym pomieszczeniu. Przycina się ją tylko na wiosnę a następnie nawozi.

Zastosowanie:

Doskonale nadaje się do obsadzeń nad zbiornikami wodnymi, lecz również szybko zasłoni nagi mur o południowej wystawie. Jej dekoracyjna forma ozdobi każdy ogród. Pięknie wygląda pojedynczo lub w grupach jako tło.

Zimowanie:

Wrażliwa na mróz, lecz można ja sadzić w pojemnikach i przechowywać w chodzie.

Uwagi:

Rozmnażanie od wiosny do wczesnego lata przez oddzielenie kłączy.

Kategorie
Byliny
 • Ogrody skalne
  Ogrody skalne

      Ogrody skalne charakteryzują się bardzo zróżnicowanymi aranżacjami kamienia i roślin. Takie zestawienia pozwalają na stworzenie przepięknych kompozycji i rozwiązań, które zamienią ogród w skalny raj.  Nie zapominajmy o tym, że takie skaln

  Przeczytaj więcej...
 • Oświetlenie ogrodu
  Oświetlenie ogrodu

      Ogród jest miejscem, które możemy podziwiać o każdej porze dnia, a nawet nocy. Nocne spacery są możliwe wyłącznie wtedy, kiedy ogród jest dobrze oświetlony. Zazwyczaj oświetla się część frontową (wizytową) z mniejszym naciskiem na pozostałą cz

  Przeczytaj więcej...

2 komentarzy

 1. Dodał: Ewa, Tytuł: ODPORNA!!!!!

  u mnie w ogrodzie trzcina laskowa rośnie od zawsze...jest bardzo odporna na mróz,nigdy jej nie okrywałam na zimę - dodam,że mieszkam na południu Polski gdzie mrozy są siarczyste.Rośnie jak przysłowiowy chwast. pozdrawiam :)

 2. Dodał: ania, Tytuł:

  mozna kępy traw scinać jesienia,wstawic do pojemnika z wodą,wypuszczą korzenie i nowe przyrosty

Dodaj swój komentarz

Captcha