Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 29

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Tojad Arenda – Aconitum carmichaelii

Tojad Arenda – Aconitum carmichaelii

0 komentarzy

Opis:

Odmiana wyjściowa pochodzi z Chin. Tojad Arenda dorasta do 120 cm, rośnie gęsto, pędy kwiatowe są wzniesione i silne. Liście mają ciemnozielony kolor, kwiaty fioletowe.

Uprawa:

Preferowane miejsca półcieniste, rośnie jednak bez problemów w słońcu jak i w zaciemnieniu. Gleba powinna być wilgotna ( nadmiar wilgoci powoduje jednak zapadanie rośliny na wertycyliozę ).

Zastosowanie:

Roślina ozdobna idealnie nadające się do miejsc ciemnych i zimnych. Można ją łączyć z innymi gatunkami cieniolubnymi jak paprocie, zawilce lilie i małe iglaki.

Kwitnienie:

wrzesień - listopad

Zimowanie:

Po kwitnieniu Tojad Arenda należy skrócić do ok. 20 cm nad ziemią. Ta silna roślina rozrasta się przez kłącza, które można dzielić wczesną wiosną.

Uwagi:

Roślina jest trująca dla ludzi i innych ssaków, każdorazowo po jej dotknięciu należy umyć ręce!

Kategorie
Byliny
 • Orzech włoski – Juglans regia
  Orzech włoski – Juglans regia

      Orzech włoski należy do jednych z najbardziej popularnych drzew jakie możemy spotkać m.in. na posesjach i w sadach. Uprawiany jest przede wszystkim dla swych bardzo smacznych i zdrowych owoców. Jest reprezentantem rodziny orzechowatych- Juglandaceae a więc

  Przeczytaj więcej...
 • Oświetlenie ogrodu
  Oświetlenie ogrodu

      Ogród jest miejscem, które możemy podziwiać o każdej porze dnia, a nawet nocy. Nocne spacery są możliwe wyłącznie wtedy, kiedy ogród jest dobrze oświetlony. Zazwyczaj oświetla się część frontową (wizytową) z mniejszym naciskiem na pozostałą cz

  Przeczytaj więcej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha