Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
22 z 22

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Rozplenica japońska – Pennisetum alopecuroides

Rozplenica japońska – Pennisetum alopecuroides

1 komentarzy

Opis:

Roślina występuje naturalnie we wschodniej Azji. Dorasta do 80 centymetrów wysokości i tworzy zwarte kępy. Liście wąskie, lekko wygięte, szarozielone. Kłosy wyrastają ponad kępy liściowe, koloru czerwonobrązowego.

Uprawa:

Stanowisko słoneczne i ciepłe, osłonięte przed wiatrem. Gleba umiarkowanie sucha, przepuszczalna, bogata w składniki odżywcze. Na wiosnę ścinamy ubiegłoroczne liście. Rozmnażanie wiosna przez wysiew nasion lub w lecie przez podział rośliny.

Zastosowanie:

Rozplenica japońska doskonale prezentuje się sadzona pojedynczo jak również w skupiskach. Uprawiana jest na obwódkach bylinowych, na obrzeżach zbiorników wodnych i strumieni oraz do ogrodów trawiastych i wrzosowiskowych. Dobrze wygląda w kompozycji z bylinami kwitnącymi jesienią, takimi jak astry, rudbekie. Czasem uprawna jest również w pojemnikach.

Kwitnienie:

Rozplenica japońska kwitnie od lipca do końca września.

Zimowanie:

Najbardziej odporna na mróz ze wszystkich traw, kwitnie nawet podczas zimnego lata. Należy jednak pamiętać aby w okresie zimowym chronić ja przed wilgocią.

Uwagi:

Doskonale nadaję się do kompozycji bukietowych. Najbardziej znane odmiany: „ Compressum” o czerwonobrązowych kłosach, dorastająca do 80 centymetrów wysokości; „Little bunny” wysokości ok. 20 centymetrów, bardzo często uprawiana w doniczkach i pojemnikach.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny
 • Strumień i kaskada wodna w ogrodzie
  Strumień i kaskada wodna w ogrodzie

      Strumień lub kaskada dodaje każdemu ogrodowi mnóstwo życia. Woda i jej charakterystyczny szum uspokaja nas, pozwala nam szybciej się zrelaksować oraz przyspiesza odpoczynek. Dodatkowo strumień i parująca z niego woda nawilżają powietrze oraz zatrzymują cześ

  Przeczytaj więcej...
 • Podkłady kolejowe w ogrodzie i na działce HIT
  Podkłady kolejowe w ogrodzie i na działce

      Bardzo często w naszych ogrodach spotykamy stare podkłady kolejowe. Podkłady wykorzystywane są do budowy ścieżek ogrodowych, wjazdów, umacniania ziemi na skarpach i rabatach. Czasem można je spotkać na tarasowych ogrodach skalnych czy jako element maskujący

  Przeczytaj więcej...
 • Skalniaki ogrodowe
  Skalniaki ogrodowe

      Wielu z nas planując swoje ogrody, zaczyna od wybrania pięknych niezwykle ozdobnych i dużych roślin, których kwiaty zajmują większą część terenu. Jednak szukając urozmaicenia, a także chcąc zaskoczyć wszystkich znajomych i odwiedzających, warto jest zastano

  Przeczytaj więcej...

1 komentarzy

 1. Dodał: Sargon, Tytuł:

  Moim zdaniem, jedna z najpiękniejszych traw, której nie może zabraknąć w ogrodzie.

Dodaj swój komentarz

Captcha