Żywopłot, naturalna -ściana ochronna w naszych ogrodach

Żywopłot, naturalna -ściana ochronna w naszych ogrodach

Skomentuj artykuł

- żywopłoty kwiatowe mieszane powyżej 1,5 m- chcąc posiadać tego typu żywopłot należy zapewnić pas ziemi o szerokości 2 m. Należy przestrzegać tego warunku, aby żywopłot był naprawdę przykuwający wzrok a gatunki wykorzystane do nasadzeń, nie dusiły się nawzajem. Wśród gatunków nadających się na tego rodzaju kompozycje, należy wymienić m.in. lilak pospolity, ałycza, świdośliwka, budleja Dawida, forsycja pośrednia, żylistek szorstki, jaśminowiec. Tylko dokładna pielęgnacja zapewnia długotrwałą świetność takiemu rozwiązaniu.

 

- żywopłoty mieszane wiosenne- jak sama nazwa wskazuje, tego typu żywopłoty największą wartość estetyczną osiągają w okresie wiosennym, a więc kwiecień/maj. Aby osiągnąć dobre rezultaty wybieramy takie krzewy, które charakteryzują się intensywnym wiosennym kwitnieniem, a więc nie można zapomnieć o forsycji pośredniej, żółto kwitnącej, która jest nierozerwalnie związana z okresem wiosennym, ponadto złotlin japoński, ałycza, porzeczka krwista, jak również w wielu odmianach tawuła. Taki żywopłot, wymaga sporo pracy, ale jest stosunkowo taki i w szybkim czasie można się cieszyć wyrośniętym żywopłotem.

 

- żywopłoty mieszane letnie-  mając na myśli żywopłoty mieszane kwitnące latem, nie sposób nie mieć przed oczami krzewuszek, budleji Davida, żylistka szorstkiego, jaśminowca. To właśnie one są znakiem rozpoznawczym letnich kwitnących żywopłotów, a wielką ich zaletą jest łatwa uprawa i każdy ogrodnik amator, da sobie radę w ich utrzymaniu.

 

- żywopłoty mieszane kwiatowe i liścienne, na stanowiska słoneczne i suche- nie każdy krzew toleruje bardzo nasłonecznione i suche stanowiska, więc jeżeli takie właśnie warunki panują w ogrodzie, wybierzmy takie gatunki, które to będą bardzo dobrze znosić chyba, że będziemy w stanie dzięki odpowiedniemu nakładowi finansowemu stworzyć dogodne warunki. Biorąc pod uwagę takie słoneczne i suche warunki, przy doborze gatunków należy uwzględnić barbulę, perukowca podolskiego, rokitnika pospolitego, tamaryszka drobnokwiatowego, karaganę syberyjską, które znakomicie się zaaklimatyzują w takich warunkach.

 

Żywopłot
Żywopłot
czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie
Żywopłot

Koniecznie zobacz: