Zwierzęta w oczku wodnym

Zwierzęta w oczku wodnym

5 komentarzy

Raki to bardzo szeroki temat. Ich utrzymanie w oczku wodnym jest niezwykle trudne, gdyż do życia potrzebują one niezwykle czystej wody. Często mówi się nawet, iż są one wyznacznikiem czystości wody w naturze, gdyż obecne są one tylko tam, gdzie jest bardzo czysto. Raki są bardzo ciekawą ozdobą, ale ich hodowla nie jest łatwa.

Żółwie są bardzo rzadko spotykane, gdyż warunki, jakie panują w oczkach wodnych w naszym klimacie, nie są dla nich odpowiednie, dlatego też nie należy ich wprowadzać do tych zbiorników.

Kolejnymi bardzo częstymi gośćmi przy naszym oczku wodnym są ważki. Uwielbiają one środowisko wodne, w którym z resztą się rozmnażają. Upodobają sobie przede wszystkim zbiorniki, które są bogate w rośliny. Mogą być ona przepiękną ozdobą naszego ogrodu, jednak niektóre gatunki potrafią nas atakować, a nawet użądlić.

Bardzo niechcianymi gośćmi w naszym oczku wodnym są komary. Środowisko wodne potrzebne jest im do rozmnażania. Komary są przyczyną bolesnych oraz swędzących ugryzień. Istnieje kilka sposobów na walkę z komarami, np.: trzymanie w oczku ryb, które zjadają ich larwy.
Jak widać życie w naszym oczku wodnym może być bardzo bogate. Przedstawione powyżej zwierzęta nie są wszystkimi, gdyż istnieje wiele gatunków, które sporadycznie pojawiają się przy naszym zbiorniku, tak jak na przykład ptaki, które szukają wodopoju.

5 komentarzy

 1. Dodał: Damian, Tytuł: Pijawki

  A u mnie w oczku podczas czyszczenia znalazlem pijawki

 2. Dodał: wowo, Tytuł: zaskrońce

  Uwielbiają przypełzać do oczka, znikają ryby

 3. Dodał: Color77, Tytuł: Piranie pacu

  W tej chwili mam w oczku parę odmian ryb najwięcej karpi koi i 'złotych rybek'. Sezonowo wpuszczam Parke żółwi ale na ziemie zabieram. Powiadam od niedawna piranie pacu ale już powoli zaczynają mieć ciasno w moim akwarium, czy przeżyją w oczku? Mógł by mi ktoś podpowiedzieć ewentualnie podpowiedzieć co powinno się zrobić by jednak przeżyły? Wiem że lubią ciepło, ale nie chce żeby im było źle w akwarium. A teraz zimy są coraz cieplejsze u nas.

 4. Dodał: ewak, Tytuł: zaby w moim stawie

  w moim oczku wodnym niechca zostac zaby co roku dowoze nowych i one take uciekaja , dlaczego? staw jest duzy o wymiarach 4mx14

 5. Dodał: waldek, Tytuł: zlote rybki w oczku wodnym !?

  ...od 3-ech lat mam zaby,"dzikie"karasie)i tzw.zlote rybki(z aquarium)w oczku i mimo przemarzniecia oczka zyja i maja sie b.dobrze.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: