Zwalczanie chwastów w ogrodzie

Zwalczanie chwastów w ogrodzie

Skomentuj artykuł

W ogrodzie najprawdopodobniej znajdą swoje zastosowanie środki selektywne, które zniszczą jedynie niepożądane rośliny, oszczędzając uprawy. W sprzedaży istnieją także środki totalne, niszczące wszystkie rośliny bez wyjątku. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka chemicznego, warto zasięgnąć opinii specjalistów w sklepie ogrodniczym.

 

Walka z chwastami


Zapobieganie inwazji chwastów.

Warto wiedzieć, że niektóre zabiegi mogą uchronić nasze ogrody, przed pojawieniem się chwastów. Jednym z nich jest ściółkowanie gleby. Polega ono na pokryciu gleby w ogrodzie  odpowiednim rodzajem ściółki. Taką ściółkę rozkłada się wokół roślin. Można w tym celu wykorzystać zarówno materię organiczną, jak i nieorganiczną. Taka ściółka ma wiele zalet. Między innymi nie dopuszcza do nadmiernego rozwoju chwastów. W zależności od potrzeb gleby w naszym ogrodzie, może to być zmielona kora drzew, żwirek, trociny, słoma czy siano. Wielu ogrodników z powodzeniem stosuje folię, która podnosząc temperaturę gleby, nie dopuszcza do rozwoju chwastów.
Istnieje także pewien dedukcyjny sposób zapobiegania rozwoju niepożądanych gości w ogrodzie. Rodzaj chwastów, które pojawiły się na naszych uprawach, wiele nam powie na temat właściwości gleby. Na przykład babka średnia i bodziszek drobny, preferują gleby suche. Natomiast takie chwasty, jak pięciornik gęsi, czy babka lancetowata lubią gleby bardzo wilgotne, wręcz podmokłe. Taka wiedza pozwoli nam zmienić właściwości gleby w naszym ogrodzie i tym samym skutecznie ograniczyć rozwój poszczególnych chwastów.


Nie warto się poddawać w walce z chwastami. Pamiętajmy, że jest to proces długofalowy i wymagający cierpliwości. Wypróbowujmy, więc wytrwale poszczególne metody zwalczania tych nieproszonych gości w ogrodzie, a z pewnością będzie on piękny i zadbany.
czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także