Zioła odchudzające

Zioła odchudzające

2 komentarzy

Ogród ziołowy powinien charakteryzować się słoneczną wystawą, ponieważ zdecydowana większość ziół uprawianych w ogrodach pochodzi ze słonecznych regionów. Skąpane w słońcu, cechują się lepszym składem chemicznym. Podłoże powinno być dobrze odchwaszczone, spulchnione, przepuszczalne, żyzne oraz szybko się nagrzewające. Stanowisko południowe, zaciszne, osłonięte od wiatru.

W przypadku, gdy podłoże nie jest dostatecznie przepuszczalne, należy uzupełnić je piaskiem czy też żwirem.

Pamiętajmy, aby podłoże wzbogacić nawozem organicznym np. obornikiem czy też dobrze rozłożonym kompostem.

Zioła możemy posiać/posadzić m.in. rzędowo bądź punktowo, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.


Zioła na balkonie i tarasie

 

Do uprawy ziół, wystarczy niewielka powierzchnia, dlatego zioła stanowią częsty widok, także na balkonach i tarasach. Może sadzonki dostępne w sprzedaży nie zachwycają różnorodnością, to jednak można zakupić ciekawe zioła, które mogą sprzyjać odchudzaniu. Większą różnorodność ziół uzyskamy, jeżeli sami je wysiejemy. Nasion tych roślin nie brakuje, a wybór jest dość różnorodny.

Zioła preferują stanowiska zazwyczaj słoneczne, tak więc słoneczne i zaciszne balkony to te wymarzone do uprawy ziół.

Na balkonie i tarasie można uprawiać zioła jednoroczne, a także wieloletnie. Możemy tworzyć bardzo zróżnicowane kompozycje w większych pojemnikach, skrzyniach itp. To najlepszy sposób na piękny i praktyczny ogród ziołowy na balkonie.

Zioła odchudzające - ogród ziołowy

 

 

Zioła odchudzające - ogród ziołowy

 

Uwagi końcowe

Otyłość to problem, którego nie można bagatelizować. Osoby otyłe są zdecydowanie bardziej narażone na choroby m.in. układu krążenia, miażdżycę, nadciśnienie tętnicze czy też problemy związane z układem kostno- stawowym.  Pamiętajmy, że zioła są naturalnym sposobem na wspomożenie walki z nadwagą, dzięki nim łatwiej nam będzie utrzymać właściwą masę ciała. Skorzystajmy w pełni z tego co daje nam Matka Natura.
 
Tekst: Grzegorz Bogucki

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Klaudi , Tytuł: afrykańskie mango

    Czy stosował może ktoś afrykańskie mango?

  2. Dodał: Mariola, Tytuł: Zioła Szwedzkie

    Mi w odchudzaniu pomagają zioła szwedzkie. Codziennie pije dwie łyżeczki nalewki z ziół wymieszanej w herbacie i dzięki temu czuję że mam o wiele lepsze trawienie i szybciej tracę niepotrzebne kilogramy. Polecam bo są naprawdę skuteczne.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: