Ziemia do kwiatów

Ziemia do kwiatów

1 komentarzy

Wybrane rodzaje podłoża przeznaczonego do uprawy roślin ozdobnych uprawianych w domu oraz na zewnątrz.

Ziemia uniwersalna-  jest przykładem gotowego podłoża, przeznaczonego dla sporej grypy roślin uprawianych w domu oraz na zewnątrz, charakteryzujących się średnimi wymaganiami pokarmowymi. Ziemia uniwersalna wzbogacona jest makro i mikroelementami. Możemy ją wykorzystać do uprawy roślin dekoracyjnych z liści oraz kwiatów. Nie nadaje się do uprawy roślin preferujących kwaśne podłoże.

Ziemia kwiatowa- podłoże organiczne, będące uniwersalną mieszanką, wzbogaconą w składniki odżywcze, doskonałą do uprawy roślin dekoracyjnych z kwiatów. Odpowiednia dla roślin uprawianych w pojemnikach w domu i na zewnątrz.

Ziemia ogrodowa- podłoże do sadzenia i uprawy roślin w ogrodzie oraz w dużych pojemnikach.

Ziemia do pelargonii- podłoże specjalistyczne, przeznaczone do uprawy pelargonii i innych roślin balkonowych, charakteryzujących się obfitym kwitnieniem. Ze względu na swoją strukturę oraz zasobność w składniki pokarmowe, sprawia, że rośliny bardzo dobrze rosną i kwitną.

Ziemia do rododendronów, azalii i wrzosów- podłoże przeznaczone dla roślin, które do prawidłowego rozwoju wymagają kwaśnego podłoża. Poza odpowiednim pH, podłoże tego typu jest bogate w składniki pokarmowe . preferowane przez rododendrony, azalie, wrzosy oraz inne rośliny o podobnych wymaganiach.

Ziemia do róż- podłoże przeznaczone do sadzenia i uprawy róż, charakteryzujące się odpowiednią strukturą. Mieszanka dobrze magazynuje wodę oraz zawiera glinkę, krzemionkę bądź keramzyt. Poza tym wzbogacona jest w składniki pokarmowe preferowane przez róże.

Ziemia do kaktusów- podłoże przeznaczone do uprawy kaktusów. Charakteryzuje się dużą przepuszczalnością podłoża oraz zmniejszoną obecnością składników pokarmowych.

 

Ziemia do kwiatów

 

Ziemia do kwiatów

Ziemia do storczyków- podłoże szczególne, dostosowane do wyjątkowych potrzeb jednych z najpiękniejszych roślin, a więc storczyków. Charakteryzuje je wyjątkowa przepuszczalność oraz skład. W swoim składzie zawiera m.in. korę dzięki której podłoże jest bardzo przewiewne, a korzenie nie są narażone na nadmiar wilgoci. Poza tym wzbogacone jest licznymi mikro i makroelementami, które sprawiają, że uprawiane rośliny zdrowo prezentują się i rozwijają.

Ziemia do paproci- podłoże torfowe wzbogacone przez liczne składniki, mające na celu zwiększenie przepuszczalności podłoża oraz podniesienie jego zasobności w składniki odżywcze.

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Tomek, Tytuł: wstyd coś takiego publikować

    Uzupełnię genialny artykuł Pana Boguckiego. Ziemia do kaktusów: służy do hodowania kaktusów. Ma odpowiednia składniki dla kaktusów. Ziemia dla dębów szypułkowych służy do sadzenia dębów szypułkowych. Ma odpowiednią strukturę...

Dodaj swój komentarz

Zobacz także