Zalety ogrodowej Aksamitki

Zalety ogrodowej Aksamitki

2 komentarzy

Najlepszym sposobem jest jednak wysianie nasion  pod koniec marca do inspektu lub pojemnika, który ustawiamy na parapecie okiennym. Dobrym podłożem dla nasion jest połączenie ziemi ogrodniczej, torfu i piasku, wszystkie te składniki powinny występować w identycznych proporcjach. Po pięciu dniach nasiona powinny wykiełkować. Roślinki, gdy podrosną należy przepikować. Pomiędzy kwiatami, żeby mogły dobrze rosnąć zostawiamy odległość paru centymetrów. Aksamitki sadzimy do gruntu w drugiej połowie maja. Po posadzeniu obficie podlewamy.

Aksamitki

Zastosowanie

Roślina nadaje się na rabaty, do ogródków skalnych czy obsadzenia skrzynek balkonowych. Aksamitka ze względu na barwę swoich kwiatów polecana jest, także do zasadzenia w donicach ozdabiających drzwi wejściowe do domu.

Zapach Aksamitek odstrasza szkodniki

Przy uszkodzeniu roślina roztacza wokół siebie intensywny zapach, który odstrasza między innymi: Nicenie, glebowe gryzonie oraz Krety. Aksamitka Rozpierzchła chroni, także rośliny przed Wełnowcami. Kwiaty, które rosną obok pomidorów i róż redukują ilość mszyc dokuczających roślinom.

Zabiegi pielęgnacyjne

Jeżeli nie chcemy zbierać nasion z roślin kwitnących w naszym ogrodzie, to obcinamy przekwitłe kwiaty, żeby pobudzić wytwarzanie nowych kwiatów przez roślinę.

Zakup rośliny

Kupujemy małe zdrowe roślinki, które nie mają wysuszonych korzeni i będą niedługo kwitły.

Autor: Agnieszka Krakowiak

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Lidka, Tytuł: Aksamitka

    Ja robię osłonki z kubeczków (tych większych) po jogurtach, śmietanie, można też obsypać skorupkami po jajach

  2. Dodał: lunia, Tytuł: Aksamitka

    co zrobić żeby mi ślimaki nie zjadły aksamitek , w tamtym roku wszystkie objadły ślimaki (te bezdomne-okropne),

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie