Zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasu

1 komentarzy

Zadaszenia drewniane to także bardzo popularne i estetyczne rozwiązanie stanowiące stabilną konstrukcję na lata, jeżeli tylko gruntownie zabezpieczymy wykorzystane drewno przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Przy całościowym zadaszeniu z drewna, można zadaszenie pokryć papą, jednak obecnie stosuje się płyty poliwęglanowe oraz hartowane szkło. Zaletą tego typu zadaszenia jest jasny taras. Ma to znaczenie zwłaszcza jeżeli pod zadaszeniem znajduje się okno. Jako zadaszenie można także zastosować popularną blachę ocynkowaną. Zadaszenie wymaga wsparcia konstrukcji słupkami, uszczelnienie blachą łączenia zadaszenia z elewacją, przyda się także rynna odprowadzająca deszczówkę. Konstrukcja nie jest zawiła, w skrócie składa się ze słupków od strony zewnętrznej, połączonych belką. Od strony budynku znajduje się łata nośna. Na belce okapowej oraz łacie opierają się krokwie. Szerokość krokwi powinna zostać dopasowana do szerokości dostępnych w sprzedaży blach, arkuszy płyt poliwęglanowych itp. Przy zastosowaniu podsufitki należy uwzględnić dodatkowy rygiel, do którego przybijemy wspomnianą podsufitkę. Warto uwzględnić także ściany boczne, które ochronią nas przed wiatrem i sprawią, że miejsce będzie bardziej przytulne. Można skorzystać z opcji krat, które porosną ekspansywne, ale także estetyczne pnącza. Wszystko zależy od naszych upodobań i tego co nam w duszy gra. Równie dobrze zamiast drewna możemy skorzystać z profili z tworzywa sztucznego. To w ostatnim czasie modne rozwiązanie charakteryzujące się wysoką wytrzymałością i trwałością.

zadaszenie tarasu   

Planując zadaszenie tarasu z drewna i pokrycie go np. płytami poliwęglanowymi, na samym początku zapoznajmy się z dostępnymi wymiarami, a następnie dostosujmy konstrukcję do tych wymiarów. Jest to ważne, aby nie okazało się, że podczas budowy zyskamy masę bezużytecznych odpadków. Dzięki przemyślanemu działaniu, możemy wiele zaoszczędzić!
   

Zadaszenie tarasu to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które możemy dostosować do naszych indywidualnych potrzeb. Istnieje wiele firm oferujących bogatą ofertę zróżnicowanych zadaszeń. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, za przystępną cenę. W przypadku samodzielnej budowy mamy możliwość pełniejszego dopasowania konstrukcji, zgodnie z naszymi potrzebami estetycznymi oraz możliwościami finansowymi.

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Dachy Tarasowe, Tytuł: DachyTarasowe.Eu

    Super ale z aluminium byloby wieczne

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: