Woda z cytryną - właściwości

Woda z cytryną - właściwości

Skomentuj artykuł

Woda to życie ! Każdego dnia  powinniśmy wypijać średnio do 2 litrów płynów. Picie większej ilości wody jest pożądane zwłaszcza w okresie letnim, podczas upałów. Woda w przeciwieństwie do licznych słodkich płynów, doskonale gasi pragnienie, a także oczyszcza organizm. Nie mniej jednak w połączeniu z cytryną, także pozwala ugasić pragnienie, a poza tym na wielu płaszczyznach, dobroczynnie wpływa na organizm człowieka.

Woda z cytryną to pożądany duet, który powinien na stałe zagościć w naszej diecie. Rozpoczynając dzień szklanką ciepłej wody z sokiem, wyciśniętym z połówki cytryny w krótkim czasie można zyskać lepsze samopoczucie oraz ładniejszą cerę, lecz to nie jedyne pozytywne aspekty picia wody z cytryną.

Cytryna, cenny owoc ?

Cytryna jako roślina (Citrus limon) zaliczana jest do rodziny rutowatych (Rutaceae). Przyjmuję formę niewielkiego drzewka, sięga do kilku metrów wysokości. Jej naturalne siedliska występowały niegdyś w Chinach, jednak obecnie nie jest tam spotykana, a liczne jej plantacje znajdują się m.in. we Włoszech, Grecji oraz Hiszpanii.

Wyjątkowe właściwości cytryny jako owocu, wynikają z dużej zawartości witaminy C, a więc kwasu askorbinowego. Poza tym cytryna zawiera m.in.  witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B6), witaminę PP, prowitaminę A, potas, kwas cytrynowy, flawonoidy, sód, magnez, wodę, węglowodany.

Warto zauważyć, że największą wartość, jeżeli chodzi o właściwości lecznicze owocu, zawiera naowocnia, a więc skórka.
   
Czy wiesz że …

Cytryna wykorzystywana była w walce ze szkorbutem, określanym jako choroba marynarzy.  Przyczyną tej choroby jest niedobór kwasu askorbinowego, a więc witaminy C.
   
Cytryna wykazuje właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne, oczyszcza organizm z toksyn, sprzyja wątrobie, dobroczynnie wpływa na trawienie, wzmacnia naczynia krwionośne, a także wpływa na poprawę zdrowotności skóry, która staje się jaśniejsza i gładsza z mniejszą ilością przebarwień. Poza tym pozytywnie wpływa na stan włosów i paznokci.

Systematyczne spożywanie cytryny pozwala zwiększyć odporność na przeziębienie co ma szczególne znaczenie w okresach podwyższonej zachorowalności. Jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć.

Woda z cytryną

Woda z cytryną

Woda z cytryną- właściwości

Picie wody z cytryną podobnie jak spożywanie soku z cytryny niesie wiele dobrego dla naszego organizmu. Podstawową zaletą są oczywiście właściwości oczyszczające organizm z toksyn. Toksyny negatywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu, sprawiają, że brak nam energii do działania.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie
Owoce

Koniecznie zobacz: