Woda z cytryną - właściwości

Woda z cytryną - właściwości

Skomentuj artykuł

Wprowadzenie do diety cytryny, warto połączyć, ze zmianą nawyków żywieniowych. Zdrowie odżywianie jeszcze pozytywniej wpłynie na stan zdrowia, a co za tym idzie, poprawę samopoczucia i większej energii do działania. W diecie nie powinno zabraknąć warzyw i owoców. Uprawiane  we własnym ogrodzie przy ekologicznym podejściu do uprawy roślin, będą jeszcze zdrowsze, a tym samym bardziej wskazane.

Woda z cytryną i zdrowe odżywianie, przełoży się na wydajniejszą pracę wątroby, co jeszcze bardziej pobudzi procesy trawienne, przyśpieszony zostanie metabolizm. Nastąpi pełniejsze wykorzystanie składników pokarmowych, zniknie problem zaparć, zgagi itp.

Woda z cytryną

Woda z cytryną

Ponieważ sok z cytryny działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, antyseptycznie, pozytywnie wpłynie na higienę jamy ustnej, ochroni nasz organizm przed wieloma infekcjami, a także poprawi zdrowotność i estetykę skóry. Pijąc wodę z cytryną zyskamy jaśniejszą cerę, zdrowszą, z mniejszą ilością przebarwień, bardziej gładką.

Osoby mające problemy z nadciśnieniem powinny wiedzieć, że woda z cytryną wykazuję właściwości regulujące ciśnienie krwi, wpływając na jego obniżenie.

Infekcje przekładające się na problemy z gardłem oraz przeziębienie także możemy zwalczać wodą z cytryną. Pamiętajmy, że przy systematycznym spożywaniu cytryny, podnosimy naszą odporność, dzięki czemu rzadziej chorujemy.

Picie wody z cytryną nie odchudza, ale może wspomóc proces odchudzania, przy zmianie nawyków żywieniowych oraz większej aktywności fizycznej. Dobre samopoczucie sprzyja podejmowaniu tego typu wyzwań i łatwiej jest nam im sprostać.

Uwagi końcowe

Picie wody z cytryną bardzo często zalecane jest przy wielu dietach odchudzających. Pamiętajmy jednak o umiarze, ponieważ w nadmiarze wszystko szkodzi. Pozytywne oddziaływanie wody z cytryną na organizm człowieka jest niezaprzeczalne, jednak nie liczmy na wiele przy nieodpowiednim trybie życia i odżywianiu. Efekty uzyskamy wówczas jeżeli picie wody z cytryną wspomożemy zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną.
   
Tekst: Grzegorz Bogucki

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie
Owoce

Koniecznie zobacz: