Winorośl.

Winorośl.

Skomentuj artykuł

Mączniak prawdziwy (Uncinula necator). Objawy tej choroby pojawiają się na liściach oraz na owocach. Na porażonych organach widoczny jest biały, mączysty nalot. Zwalczanie polega na usuwaniu pędów z objawami porażenia, opadłych liści. Nowością jest preparat Omni Protect, który wspomaga wzrost rośliny, a tym samym minimalizuje ryzyko porażenia owoców przez mączniaka. Jest to preparat bezpieczny dla środowiska i konsumentów o czym świadczy zerowy okres karencji (czas, który musi minąć od dnia zastosowania preparatu do zbioru rośliny przeznaczonej do konsumpcji).

Szara pleśń (Botrytis cinerea). Objawy szarej pleśni występują na pąkach, kwiatach, a przede wszystkim na owocach. Pąki kwiatowe oraz kwiaty brunatnieją i zamierają. Na skórce porażonych owoców pojawiają się ciemne przebarwienia tkanki, a następnie w tym miejscu widoczny jest szary, pylisty nalot. W nadchodzącym sezonie miłośnicy winorośli będą mogli korzystać z biologicznego preparatu Boni Protect Forte. Preparat ten zawiera szczepy grzybów, które w naturalny sposób zabezpieczają owoce winorośli przed szarą pleśnią.

Najczęściej występujące szkodniki:

Pilśniowiec (szpeciel) winoroślowiec (Eriophyes vitis). Jeden z najczęściej występujących szkodników na winorośli. Należący do roztoczy szkodnik żerując po dolnej stronie blaszki liściowej powodują jej deformacje widoczne po górnej stronie liścia. W miejscu żerowania po dolnej stronie liścia widoczny jest szaro fioletowy meszek. Brak jest zarejestrowanych środków ochrony roślin do zwalczania tego szkodnika.

Biedronka azjatycka (Harmonia oxydiris). Teoretycznie owad ten nie jest szkodnikiem. Jednak na winorośli zarówno larwy jak i owady dorosłe nadgryzają skórkę dojrzewających owoców. W następstwie powoduje to gnicie owoców i całkowitą ich nieprzydatność do celów spożywczych.

 


 

Target TARGET S.A.
Kartoszyno, ul. Przemysłowa 5,
84-110 Krokowa
www.target.com.pl

Firma Target jest liderem na polskim rynku środków ochrony roślin. Na rynku istnieje od 1992r., a jej główna siedziba znajduje się w specjalnej ekonomicznej w Kartoszynie k/Żarnowca. W szerokiej ofercie firmy znajdują się: środki ochrony roślin, nawozy, ziemia, podłoża, trawy, gama produktów „Dla domu” oraz linia „Natural”. Target jest producentem linii produktów naturalnie skutecznych. Od 2010r. wyłącznym dystrybutorem produktów Target na rynku tradycyjnym jest sieć hurtowni „Green&Joy”.

Materiał udostępniony i wykorzystywany za zgodą firmy Target S.A. 

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także