Uprawa rzodkiewki

Uprawa rzodkiewki

Skomentuj artykuł

Rzodkiewki mają niepowtarzalny wyrazisty smak, można powiedzieć, że ostry, nadający najbardziej mdłym kanapkom charakteru.
Warzywa należą do grupy rzepkowatych i rodziny krzyżowych. Są roślinami jednorocznymi.

Uprawa rzodkiewki

Stanowisko –   Słoneczne. Zacienione miejsce pozbawi nas smacznych rzodkiewek, albo w ogóle nie otrzymamy żadnych warzyw.

Woda –  Brak wody bardzo dokucza rzodkiewce, tworzy ona słabe owoce lub nie wytwarza ich wcale. Rzodkiewki są niesmaczne i sparciałe, dochodzi do łykowacenia.  Dlatego, tak ważne jest, aby warzywa nigdy nie cierpiały z powodu braku wody. Gdy będą jej miały pod dostatkiem, to my będziemy mieć duży i smaczny plon.

Rozmnażanie – Nasiona wysiewamy bezpośrednio do gruntu, można to robić już w marcu. Ale tylko wtedy, gdy zaczyna się już wiosna.

 

 

Temperatura – Warzywo lubi niską temperaturę, kiełkuje już przy czterech stopniach,  jednak wtedy trwa to dość długo i efekt jest niewielki, lepiej więc dać rzodkiewce możliwość rozwoju przy wyższej temperaturze. Optymalna temperatura dla rośliny to około trzynastu stopni.

Nawożenie –  Zanim posiejemy rzodkiewkę należy wzbogacić ziemię wieloskładnikowymi nawozami mineralnymi.

Podłoże – Może być nawet ciężka gleba, warzywo nie ma w tym zakresie szczególnych potrzeb.

Uprawa rzodkiewki

Uprawa rzodkiewki

Zabiegi pielęgnacyjne

Jeżeli posiejemy warzywo pod koniec lata, możemy nie zebrać plonów, ponieważ upał doprowadza do prawie natychmiastowego pękania korzeni rzodkiewek.

Nie powinniśmy dopuścić do tego, żeby warzywa wyrosły zbyt duże, jeżeli nie zostaną zebrane w odpowiednim czasie zdrewnieją i nie będą nadawały się do jedzenia.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także