Trawa cytrynowa

Trawa cytrynowa

7 komentarzy

Cymbopogon citratus znalazła szerokie zastosowanie w kuchni. Może stanowić doskonały dodatek  aromatyzujący do sałatek, curry, marynat, potraw z rusztu, zup czy też deserów. Jeżeli uda się palczatkę cytrynową nabyć w formie świeżej, można ją przechowywać w lodówce. Dokładnie owinięta może być przechowywana nawet do dwóch tygodni. Jeżeli ją zamrozimy trwałość zdecydowanie się przedłuży.
   

Trawa cytrynowa

Warto uwzględnić także właściwości lecznicze trawy cytrynowej. Powoduje ona apoptozę, dzięki czemu posiada właściwości antynowotworowe. Warto  dodawać ją do herbaty bądź też stosować jako osobny napar. Wpływa na poprawę koncentracji, regulację procesu trawienia, ogranicza pocenie oraz odświeża.
   

Ze względu na swoje liczne właściwości zdecydowanie zasługuje na większe rozpowszechnienie w kuchni i nie tylko.

czytaj dalej...

7 komentarzy

 1. Dodał: Krzych, Tytuł: trawa cytrynowa

  Na tej stronie nigdy nie ma porad, są tylko oferty sprzedaży

 2. Dodał: Fredek, Tytuł: To był art. o uprawie?

  Czy to był artykuł o uprawie? Strasznie lichy!

 3. Dodał: kasia, Tytuł: Traw cytrynowa

  Kupiłam w ubiegłym roku dość ładnie rośnie.Na okres zimy zabrałam ją do domu.Herbatka wychodzi bardzo dobra.

 4. Dodał: malgosia, Tytuł: ukorzeniona z łodyg

  kupiłam łodygi w woreczku foliowym w makro, wsadziłam do wazonu z wodą i po kilku dniach wszystkie puściły korzenie, potem wsadziłam do donicy i całe lato rosła na ogrodzie: spróbuję przechować ją w garażu do wiosny

 5. Dodał: Mirek R , Tytuł: Trawa cytrynowa

  Z tą rośliną miałem okazję się zetknąć podczas swojego pobytu w Liberii (Afryka Zachodnia). Faktycznie wzbogaca smak potraw i napojów. Pokazał mi ją Malaj i nauczył odróżniać od innej, podobnej ale bez zapachu i smaku. Występuje również w innych krajach tego regionu.

 6. Dodał: Matelka, Tytuł: trawa cytrynowa

  Kupiłam nasionka trawy cytrynowej.Wysiałam 9.stycznia 2013.Powschodziły po 5-ciu dniach. Po 10 dniach od wschodu mają już 1,5 cm. Co będzie dalej to zobaczę i podzielę się spostrzeżeniami.

 7. Dodał: Kris, Tytuł: trawa cytrynowa

  No i o uprawie niewiele się dowiedziałam - przy jakiej temp.wschodzi? ile podlewać? jak długo rośnie , kiedy zbierać liście? jaka gleba? etc...

Dodaj swój komentarz

Zobacz także