Szlumbergera ucięta - Schlumbergera trunctat

Szlumbergera ucięta - Schlumbergera trunctat

3 komentarzy

Rozmnażanie

Grudnik rozmnaża się poprzez sadzonkowanie członów, które łatwo się ukorzeniają. Każda sadzonka powinna składać się z około pięciu członów.

Podłoże i przesadzanie

Dobrze rośnie w uniwersalnym podłożu dla roślin epifitycznych, np. storczyków. Przesadzamy co kilka lat, kiedy stara doniczka jest już za ciasna.

Zygokaktus - Grudnik

Zygokaktus - Grudnik

Stanowisko

Wymaga stanowiska częściowo ocienionego, ale jasnego.

Podlewanie

Podlewać należy obficie, kiedy podłoże lekko przeschnie. Nadmiar wody w okresie spoczynku może łatwo doprowadzić do gnicia korzeni i w konsekwencji obumarcia rośliny.

Zygokaktus - Grudnik

Zygokaktus - Grudnik

Cykl roczny

Przechodzi dwa okresy spoczynku: tuż po przekwitnięciu, od lutego do marca, następuje trwający około 6 tygodni I okres spoczynku. Wtedy należy ograniczyć podlewanie i przenieść roślinę do pomieszczenia o temperaturze powietrza 10-15°C.

Obfite podlewanie wznawiamy od kwietnia, kiedy roślina zaczyna intensywnie rosnąć i wypuszczać nowe człony. Wtedy też można dodatkowo zasilać szlumbergerę rozcieńczonymi nawozami w płynie przeznaczonymi dla roślin epifitycznych.

czytaj dalej...

3 komentarzy

  1. Dodał: , Tytuł: błąd

    fakt jest błąd, lekceważycie internautów gdyż nie korygujecie błądu. ponadto Zygokaktus to epifit, ziemia do kaktusów się dla niego nie nadaje.

  2. Dodał: Arikana, Tytuł: bład zdjęcia

    Czwarte zdjęcie przedstawia kwiaty ripsalidopsa czyli kaktusa wielkanocnego. mój grudnik rzadko kwitnie

  3. Dodał: majka, Tytuł: zygokaktus

    mam sa piekne i bardzo wdzieczne za opieke kwitna cudnie

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: