Studnia ogrodowa

Studnia ogrodowa

Skomentuj artykuł

Studnia w ogrodzie może stanowić wyłącznie element dekoracyjny,  jak również bardzo cenne ujęcie wody, pozwalające na dużą oszczędność kosztów, związanych z utrzymaniem ogrodu. Pierwsza jest rozwiązaniem stosunkowo tanim, druga  droższa o dużym znaczeniu, ze względu na zastosowanie.

Przez ostatnie lata w ogrodach przybywa coraz więcej dekoracji, często także o charakterze użytkowym, zaliczanych do małej architektury. Kominki, grille, wędzarnie, to jedne z wielu rozwiązań, jakie chcemy posiadać w ogrodzie, a których celem jest poza użytecznością, podniesienie atrakcyjności ogrodu. Również studnie ogrodowe mogą mieć duże znaczenie zarówno ze względu na estetykę, jak i zastosowanie.
   
Studnia w ogrodzie a estetyka ogrodu

W marketach budowlanych, centrach ogrodniczych oraz innych punktach handlowych, możemy nabyć studnie ogrodowe o charakterze wyłącznie dekoracyjnym. Nie stanowią one ujęcia wody, a ich zadaniem jest podniesienie walorów dekoracyjnych ogrodu. Oczywiście, stanowią imitację, ale przy solidnym wykonaniu, mogą wprowadzić w błąd nie jednego gościa ogrodu.

Studnia ogrodowa
Studnia ogrodowa

Najpopularniejsze studnie dekoracyjne wykonane są z drewna. Różnorodność asortymentu na tej płaszczyźnie jest olbrzymia, jednak pamiętajmy, że studnia powinna wyglądać solidnie, mieć rzeczywiste rozmiary. Poza tym należy zapewnić jej odpowiednią konserwację. Tylko wówczas będzie dekoracją na wiele lat. Drewnianą studnię, dobrej jakości, można nabyć już za kilkaset złotych.


Z pewnością bardziej oryginalnym rozwiązaniem będzie studnia wykonana kamieni dekoracyjnych. Tego typu konstrukcje, tak jak drewniane, można wykonać samemu. Jeżeli podstawowym budulcem dekoracyjnej studni ogrodowej będzie kamień polny, wówczas koszty takiej studni będą dużo niższe, przy wysokiej estetyce budowli.

Studnia ogrodowa
   

Studnia ogrodowa

Studnia w ogrodzie jako ujęcie wody

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest posiadanie w ogrodzie własnego ujęcia wody. Koszty jakie ponosi się na rzecz dostawcy wody, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy wody do podlewania roślin zużywa się bardzo dużo, są często na tyle wysokie, że atrakcyjnym rozwiązaniem będzie założenie własnej studni.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: