Stroiki wielkanocne

Stroiki wielkanocne

Skomentuj artykuł

Etap I
Na samym początku zależnie od potrzeb z każdej gałązki brzozowej tworzymy określonej wielkości koło. Możemy je wykonać łącząc gałązkę w jednym miejscu drutem. Wystający poza granice koła cieńszy i grubszy koniec gałązki trzeba zapleść w wcześniej wykonane koło. Pamiętajmy, że wybieramy elastyczne i dość cienkie gałązki, które ułatwią nam pracę. Poza tym niech będą dość rozgałęzione.

Stroiki wielkanocne
 

W taki sam sposób tworzymy kolejne koła,  takiej samej średnicy i łączone w tym samym miejscu. Zależnie od oczekiwanej grubości dekoracji ilość zaplecionych kół będzie zróżnicowana.

Etap II
W kolejnym etapie należy połączyć wszystkie wcześniej wykonane brzozowe koła, które nakładamy jedno na drugie w taki sposób, aby miejsce łączenia znajdowało się zawsze jedno pod drugim. Następnie ściskamy i zaplatamy całość elastyczną gałązką brzozową. Początek i koniec łączącej gałązki należy przymocować drutem, dla zapewnienia stabilności i trwałości. Najgrubsze części gałązek starajmy się skierować w dolne partie stroika, na korzyść cienkich, które są bardziej dekoracyjne i warto je eksponować. W razie problemów z połączeniem wszystkich części brzozowych można sobie pomóc używając więcej druta.

Etap III
Uformowany brzozowy wianek należy mocno przymocować do dość grubej podstawki z kartonu. Wielkość podstawki należy dostosować do wielkości brzozowego elementu stroika. Mocowanie możemy wykonać z druta czy też przykleić dobrym klejem.

Etap IV
Następnie wnętrze oraz górną część stroika wyścielamy zielonym mchem ,przytwierdzając go za pomocą kleju.

Etap V
Środek stroika należy wyłożyć jajkami, pomalowanymi na złoto. Najlepiej zabarwić je stosując metaliczną farbę w sprayu. Jajko w samym środku można ozdobić wyrazistą czerwoną wstążką.

Etap VI
Na samym końcu warto wybrać się na łąkę, zebrać trochę stokrotek i uzupełnić stroik o ten delikatny akcent.

Oczywiście zależnie od własnych upodobań projekt można modyfikować i jako elementy składowe wykorzystać zupełnie inne materiały

Drzwi wejściowe warto przystroić tradycyjnym wiankiem z bukszpanu, dodatkowo udekorowanego baziami. Najlepiej wykonać go na drucianym kole. To bardzo prosta w wykonaniu, a zarazem tradycyjna dekoracja, na którą także należy zwrócić uwagę.
Podobny wianek może posłużyć także jako dekoracja stołu, dodatkowo wzbogacona o barwną świecę.


Kilka pomysłów na wielkanocne dekoracje

Udany stroik świąteczny to taki, który zawiera elementy odwołujące się do symboliki świąt, a poza tym jest estetyczny i wpisujący się w stylistykę otoczenia.

Kosz pełen kwiatów

Stroiki wielkanocne
Stroiki wielkanocne


czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie
Wielkanoc