Słoneczniki ozdobne słoneczne kwiaty

Słoneczniki ozdobne słoneczne kwiaty

1 komentarzy

Odmiany

Teddy bear’ – Ta odmiana zalicza się do dość niskich, bo osiąga około 20cm wysokości. Kwiaty są pełne i jakby „postrzępione”.  Tą odmianę można hodować w skrzynkach lub dużych donicach. Jeśli w mieszkaniu mamy niewiele miejsca, jest to niewątpliwie najlepsza odmiana

Musicbox’ -  Jest to kolejna karłowata odmiana, dostępne są mieszanki nasion tej odmiany. Dobrze nadają się do skrzynek.

Soraya’ – Ten piękny słonecznik ma efektowne pomarańczowe kwiatki i czekoladowo brązowym środkiem. Kwitnie 80-90 dni po siewie. Doskonale nadaje się na kwiat cięty, ale ze względu na rozmiary można je hodować jedynie w ogrodzie.

Italian White’ – Ta kremowa odmiana jest bardzo mała, ale za to bardzo śliczna.

Sonya’ – Posiada przepiękne mandarynkowo-pomarańczowe kwiaty z kontrastującym brązowym środkiem. Dorasta do wysokości 1-1,2 metra.

Moulin rouge’ – Jest bogatym, ciemnoczerwonym słonecznikiem. Doskonale nadaje się do każdego ogrodu, ściągając na siebie uwagę. Dobry na kwiat cięty.

Velvet queen’ – Charakteryzuje się ciemnymi mahoniowo-czerwonymi płatkami z niemal czarnym środkiem.

słoneczniki

Wskazówki i ostrzeżenia

  • Nasiona słonecznika mogą być sadzone w pomieszczeniach 6 tygodni przed ostatnim mrozem.
  • Aby, uniknąć wydziobywania nasion przez ptaki należy przykryć miejsce wysiewy aż do momentu kiełkowania.
  • Należy pamiętać, aby dokładnie oznaczać miejsca wysiewu każdego słonecznika, gdyż w trakcie kiełkowania może przypominać chwast i możemy przypadkowo go wyrwać.
  • Niektóre słoneczniki mogą dorastać do paru metrów wysokości, dlatego żeby się nie złamały, mogą wymagać podpór.
  • Jeśli nie chcesz, aby Twój słonecznik stał się pokarmem dla ptaków, możesz przykryć jego głowę lekką, cienką tkaniną zanim dojrzeją.

Przy hodowli wyższych gatunków należy uważać, aby nie przysłoniły one dostępu do światła dla niższych roślin. Wysokie odmiany najlepiej sadzić z tyłu lub przy południowych ścianach. Krótsze, karłowate odmiany dobrze sprawdzają się na granicach ogrodów. Jeśli słonecznik jest przeznaczony na kwiat cięty wybierz odmiany posiadające liczne rozgałęzienia, aby otrzymać jak najwięcej kwiatów. Jeśli zdecydowałeś się na uprawę słoneczników, posadź co najmniej 9 roślin dla lepszego efektu.

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: karolina, Tytuł: słonecznik

    poczytalam poczytalam i dalej nie wiem czy jak wsieje slonecznik na ziemi kwasnej...bo taka u mnie wystepuje, to czy mi wyjdzie? mam nasiona i szkoda by bylo je zmarnowac

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: