Skrzynie drewniane do ogrodu

Skrzynie drewniane do ogrodu

Skomentuj artykuł

Skrzynia ogrodowa może stanowić doskonałą dekorację przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności i użyteczności. Z pewnością drewniane skrzynie ogrodowe stanowią najbardziej popularną formę tego ogrodowego elementu. 

Skrzynie ogrodowe- do czego służą ?   
   

Skrzynie ogrodowe podobnie jak skrzynie będące w wyposażeniu mieszkania, stanowią miejsce, w którym można przechowywać zróżnicowane przedmioty. W przypadku skrzyni ogrodowych mogą to być drobne narzędzia ogrodowe, jakieś pojemniki, odzież itp.,- zależnie od indywidualnych potrzeb. Skrzynie stosowane były od najdawniejszych czasów i charakteryzują się najczęściej bardzo prostą budową. Poza swoją podstawową funkcją jako niewielkiego schowka, mogą także pełnić funkcję siedziska co zwiększa poziom ich użyteczności.

Jakie kryteria uwzględnić przy wyborze drewnianej skrzyni ogrodowej ?

   

Przy wyborze drewnianej skrzyni ogrodowej zwróćmy uwagę na wybrane kryteria.

•    Trwałość
   

Zależnie od zastosowanego drewna, trwałość poszczególnych skrzyni ogrodowych będzie zróżnicowana. Najniższą trwałością będą charakteryzować się skrzynie ogrodowe wykonane z drewna sosnowego, natomiast wyższą trwałością charakteryzuje się drewno dębowe jak również akacjowe. Oczywiście najwyższą trwałością, a zarazem odpornością na negatywne czynniki zewnętrzne charakteryzuje się drewno egzotyczne. W przeciwieństwie do drewna pozyskanego z naszych europejskich gatunków, w zasadzie nie wymaga konserwacji. Trwałość drewna pozyskanego z mniej trwałych gatunków drzew można przedłużyć, cyklicznie je konserwując, specjalnymi do tego impregnatami, bejcami oraz lakierami.

•    Praktyczność
       

Skrzynia ogrodowa powinna być przede wszystkim praktyczna, a więc o     odpowiedniej wielkości. Wykonana z dobrych materiałów, nie wymagających     zbyt częstych zabiegów konserwujących. Proste i funkcjonalne skrzynie,     wykonane z trwałego drewna, z dodatkową funkcją siedziska oraz zamykane     na kłódkę, to bardzo dobre i praktyczne rozwiązania, warte polecenia.

Skrzynie drewniane - wiklinowe

 

Skrzynie drewniane - wiklinowe

•    Estetyka
   

Przy praktyczności rozwiązań zastosowanych przy wykonaniu danej skrzyni nie zapominajmy także o jej estetyce. Warto, aby skrzynia była wpasowana w całość aranżacji ogrodu, tarasu czy balkonu. Drewniane skrzynie ogrodowe to uniwersalne rozwiązanie, sprawdzające się w każdym ogrodzie. Dekoracyjność danej skrzyni można podnieść, wykorzystując różne materiały np. metalowe okucia,  dodatki z trzciny itp. W ofercie można znaleźć wiele bardzo estetycznych drewnianych skrzyni ogrodowych, tak więc nie powinno być problemu ze znalezieniem tej, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Pomalowanie skrzyni farbą o ciekawym kolorze z pewnością wniesie więcej dynamiki w niejedną aranżację.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: