Różowe kwiaty

Różowe kwiaty

1 komentarzy

Kojarząca się z niebieską barwą, niezapominajka leśna, także jest dostępna w barwie różowej. Tak delikatna roślina, doskonale nadaje się na rabaty, skalniaki, obwódki, a także na balkon i taras. Osiąga do około 30- 40 cm wysokości.

Do najwyższych roślin uprawianych na rabatach należy malwa ogrodowa zwana różową. Może sięgać nawet 250 cm wysokości. Posiada piękne kwiaty, osadzone na szczycie pędu kwiatostanowego, tworzące kłosokształtne kwiatostany. W sprzedaży dostępne są liczne odmiany malwy różowej, także o kwiatach pełnych.

Poszukując różowych kwiatów nie zapominajmy także o naparstnicy purpurowej, dostępnej w barwie białej, różowej, a także purpurowej i fioletowej. Jej wysokość może przekraczać metr wysokości. Długość strzelistych kwiatostanów może sięgać kilkudziesięciu centymetrów.

Różowe kwiaty - stokrotki

 

Różowe kwiaty - stokrotki

Byliny kwitnące na różowo

Wśród roślin kwitnących na różowo nie brakuje także bylin, łącznie z gatunkami cebulowymi.

Do bylin kwitnących na różowo w okresie wiosennym należą (gatunki o i odmiany): zawilec wieńcowy ‘Admiral’, śnieżnik Forbesa ‘Pink Giant, cyklamen dyskowaty, psiząb liliowy, hiacynt wschodni ‘Pink Pearl’, aster alpejski ‘Happy End’, miodunka, tulipany ‘Pink Diamond’, ‘China Pink’, ‘Angelique’, dąbrówka ‘Pink Elf’, naradka odroślowa, zawilec gajowy ‘Rosea’, zawciąg nadmorski,  orliki, piwonie, floks szydlasty, zawciąg, sasanki,

Do kwiatów kwitnących na różowo w okresie letnim zaliczymy liczne rozchodniki, jeżówkę purpurową, zawilce japońskie, dalie ogrodowe np. ‘Pink Giraffe’, zimowity, czosnek Ostrowskiego, mieczyki, lilie ogrodowe, tawułki, ostróżki ogrodowe, liczne goździki, floks wiechowaty, pysznogłówka.

Jesienią dominują chryzantemy, astry, rozchodniki okazałe, trawy, dalie, zimowity.

Krzewuszki, migdałek trójklapowy, hortensja ogrodowa …

 

Różowe kwiaty

 

Różowe kwiaty

Z krzewów kwitnących na różowo należy:

Żylistek wytworny ‘Rosealind’ – krzew, którego wysokość sięga około 1,5 m, kwitnie w okresie letnim.

Suchodrzew tatarski ‘Arnold Red’- krzew o niewielkich wymaganiach, osiąga do około 3 m wysokości, dekoracyjny ze względu na kwiaty i owoce.

Migdałek trójklapowy- jeden z najpiękniejszych akcentów wczesnej wiosny. Różowe, pełne, różyczkowe kwiaty, są największą dekoracją krzewu.

Magnolie- drzewa, krzewy, których wiele odmian kwitnie na różowo w okresie wiosennym.

Lilaki- krzewy, niewielkie drzewa, których liczne odmiany kwitną także na różowo.

Krzewuszka – jeden z najmniej wymagających, a przy tym najobficiej kwitnących krzewów. Występuje w wielu barwach, także w różowej.

Wawrzynek wilczełyko- niewielki krzew liściasty, osiągający do około metra wysokości. Kwitnie już w marcu.

Tawuła japońska ‘Little Princess’, ‘Goldmound’, ‘Goldflame’, ‘Crispa’- niewielkie krzewy osiągające do około 50 cm wysokości.

Tamaryszek francuski- występuje w formie krzewu bądź niewielkiego drzewa. Podczas kwitnienia obsypany jest tysiącem drobnych kwiatów.

Śliwa dziecięca – w okresie wiosennym, zakwita śliwa dziecięca, a więc krzew, dochodzący do 2 m wysokości. Kwiaty lekko białe,  różowawe.

Tamaryszek drobnokwiatowy- osiąga do około 3 m wysokości, a kwitnie w okresie wiosennym.

Śnieguliczka ‘Mother of Pearl’- Krzew osiągający do około 1,5 m wysokości, kwitnie na różowo, a po kwitnieniu ukazują się liczne, dekoracyjne owoce, lekko różowe.

Kolkwicja chińska – krzew kwitnący późną wiosną o delikatnie różowych, dzwonkowatych kwiatach.

Ketmia syryjska – krzew osiągający zazwyczaj do około 2 m wysokości o kwiatach kształtem podobnych do kwiatów malwy. Kwitnie od sierpnia do września.

Hortensja ogrodowa – występująca w wielu odmianach, kwitnie na biało, czerwono, niebiesko, różowo . Kwiaty tworzą kuliste kwiatostany, ukazujące się latem . Osiąga około 1,0-1,5 m wysokości.

Budleja Davida – krzew o szybkim wzroście, który kwitnie latem. Kwiaty zebrane w wydłużone kwiatostany w barwie białej, czerwonej, różowej i fioletowej. Przykładem odmiany o kwiatach różowych jest odmiana ‘Pink Delight’.

Różaneczniki i azalie – Rhododendrony – zimozielone krzewy oraz krzewy o sezonowym ulistnieniu. Obficie kwitną i nie brakuje odmian kwitnących na różowo.

Różowe kwiaty

 

Różowe kwiaty - malwy

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Maryla, Tytuł: malwy rozowe.pelne

    piekne zdjecia. Brak wypelnionej malwy rozowej, Jest kwiatem kilkuletnim. Nie wiem jednak- jak dlugo kwitnie. Kiedy nalezy zebrac jej nasiona.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie