Róże parkowe

Róże parkowe

Skomentuj artykuł

Graham Thomas”- odmiana o żółtych, dużych kwiatach, tworzących zasobne kwiatostany. Krzew osiąga do około 2 m wysokości.

Ferdinand Pichard”- odmiana o dekoracyjnych paskowanych kwiatach. Barwa kwiatów to odcienie różu i czerwieni. Kwiaty pełne.

Bukavu”- odmiana o bardzo dekoracyjnych kwiatach czerwonawo obrzeżonych, a u nasady białych. Krzew może osiągać wysokość powyżej 1,5 m.

Angela”- odmiana o półpełnych, różowych kwiatach, składających się na duże kwiatostany. Krzew osiąga około 1 m wysokości.

Autumn Delight”- odmiana o kremowożółtych kwiatach, pojedynczych bądź półpełnych. Wysokość krzewu sięga do około 1,5 m.

Buff Beauty”- ciekawa odmiana o średniej wielkości kwiatach, ale pełnych i o piękniej morelowokremowej barwie. Róża piżmowa, której wysokość może przekraczać 2 m, dochodząc nawet do 3 m.

First Lady”- charakteryzuje się pełnymi kwiatami, średniej wielkości. Obficie kwitnie, powtarza kwitnienie, a jasnoróżowe kwiaty z ciemniejszym obrzeżem wyglądają niezwykle malowniczo. Krzew dochodzi do około 1,5 m wysokości.

Frühlingsgold” – odmiana o malowniczych, podwójnych kwiatach w barwie żółtej. Kwitnie obficie. Osiąga do około 2,5 m wysokości.

Gefylt”- róża parkowa sięgająca prawie dwóch metrów wysokości. Kwiaty czerwone o średnicy sięgającej 10 cm . Odporna na mrozy, powtarza kwitnienie.

Róże parkowe

Róże parkowe

Zmienna wysokość

Wśród róż parkowych można uprawiać odmiany których wysokość nie przekracza metra wysokości, ale w dużej mierze, róże parkowe osiągają 1,5 m wysokości, a wybrane okazy mogą dochodzić nawet do 2,5 m wysokości.

Stanowisko i wymagania

Róże parkowe nie należą do róż szczególnie wymagających. Jak wszystkie roże preferują stanowiska bardziej słoneczne, zaciszne, próchnicze, gliniasto- piaszczyste, ale wiele z nich radzi sobie także w gorszych warunkach, dlatego też uznaje się róże parkowe za mało wymagające.

Róże parkowe

Róże parkowe

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także