Rośliny do łazienki jakie kwiaty najlepsze są do łazienki?

Rośliny do łazienki jakie kwiaty najlepsze są do łazienki?

1 komentarzy

Ciekawymi propozycjami do uprawy w łaziencepnącza i paprocie. Wśród pnączy na szczególna uwagę zasługują scindapsusy, filodendrony, syngonia i cissusy. Rośliny te pięknie wyglądają na tle lustra lub okna.

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne są specjalnie przygotowane akwaria z roślinnością akwariową. Stosując odpowiedni sprzęt i środki do pielęgnacji można całymi miesiącami cieszyć się piękną roślinnością, bez nadmiernego zaangażowania pracy w utrzymanie akwarium.
Rośliny uprawiane w łazienkach nie wymagają specjalnej opieki. Nie musimy ich zraszać i spryskiwać, dodatkowo rzadziej możemy je również podlewać, gdyż w wilgotnym pomieszczeniu woda wolniej paruje. Pamiętajmy jednak o usuwaniu zaschniętych liści i kwiatów, gdyż w taki warunkach szybko pojawiają się procesy gnilne.

Inne rośliny nadające się do uprawy w łazienkach to: adenium, afelandra, anturium, begonie o ozdobnych liściach, dieffenbachia (pamiętajmy o trującym soku tej rośliny), fitonia, kalatea, kordylina, maranta, monstera, paprocie doniczkowe, pokrzywiec, Reo, sitowie i widliczka.

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Basia, Tytuł: Brak zdjec kwiatów

    Artykuł interesujący, tylko dlaczego nie ilustrowany zdjeciami kwiatów o których mowi? Szkoda.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie