Przędziorek - jak pozbyć się szkodnika

Przędziorek - jak pozbyć się szkodnika

14 komentarzy

Sposoby zwalczania

Przede wszystkim bardzo dokładnie przeglądamy rośliny, szczególnie zimą, gdy ze względu na włączone kaloryfery powietrze jest szczególnie suche. Jeżeli wcześnie zauważymy szkodniki łatwiej będzie je zwalczyć i uratować roślinę.

Zwiększamy, także wilgotność powietrza w otoczeniu i często zraszamy liście. Zrywamy najbardziej uszkodzone.  Pomaga, też opryskanie rośliny wodą z mydłem oraz posypanie  liści resztkami z wypalonego papierosa. Dobrym sposobem jest, również zastosowanie wyciągu z czosnku czy cebuli, bądź pokrzywy. W przypadku zaatakowania przez szkodnika Hortensji  Krzewiastej, Fiołka Wonnego czy Cyprysika pomaga, także spryskiwanie co kilka dni krzewów silnym strumieniem wody.
Jeżeli nie pomogą środki naturalne, niezbędne są chemiczne, na przykład Cascade 050 EC czy Nissorun., Talstar oraz Mitac  200 EC.  Poza tym można też zastosować Polysect Hobby AL. Roślinę opryskujemy preparatem dwukrotnie, w odstępach siedem – dziesięć dni.

Naturalnym wrogiem Przędziorka jest Dobroczynek Szklarniowy. Zabija Przędziorka w temperaturze powyżej dwudziestu stopni Celsjusza.
 

Przędziorki nie będą się rozmnażać, jeżeli wilgotność powietrza będzie ponad dziewięćdziesiąt procent.

Agnieszka Krakowiak

14 komentarzy

 1. Dodał: kart45, Tytuł: naturalnie

  Najprostszym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w drogi środek, ale zawsze uważam, że warto wpierw dokładnie przeszukać internet,a nuż się uda zaoszczędzić i jeszcze znaleźć coś naturalnego. I w ten sposób, kiedy podejrzewałem problem z szkodnikami u siebie w domu, natrafiłem na bardzo ciekawy artykuł Może i Wam przydadzą się informacje tam zawarte. Zawsze warto spróbować.

 2. Dodał: bydgoszczanka, Tytuł: brązowe plamki

  Czy jak na liściu palmy pojawi sie pełno brązowych kropeczek a od łodyżek do ściany doniczki pojawiają się cieniutkie pajęczynki to też jest przędziorek?

 3. Dodał: Marta , Tytuł: Może komuś pomoże SPINKI

  jakiś czas temu zauważyłam te nikczemne robale,pod prysznic i codziennie spryskiwałam myłam liście płynem i nic codziennie nowe ;) zorientowałam się, że coś jest nie tak złapałam za spinkę żabkę która trzyma łodygę a w każdej od strony wewnętrznej zrobiły sobie kryjówkę!!!

 4. Dodał: anna, Tytuł: cytryna i passiflora

  ja juz od jakiegoś czasu nie mogę się pozbyć. Stosowałam Magus 200sc ale działał tylko przez ok 2 tygodnie. Cytryna miała dużo kwiatów i praktycznie wszystkie opadły :( czy naturalne sposoby uchronią moje kwiaty???

 5. Dodał: Natalia, Tytuł: Pajączki przędziorki

  Elwira własnie zastosowałam twój sposób, mam nadzieje ze pomoże.

 6. Dodał: elwira, Tytuł: Pajączki przędziorki

  Już raz zwalczyłam przędziorka na bluszczu dziś biorę się za walkę na krotonie.Prosty sposób.Zrosić roślinę zawinąć szczelnie foliową reklamówką zostawić na 2 3 dni i po bólu.Sposób już wypróbowany.

 7. Dodał: anna, Tytuł: przędziorek malinowy

  sposób na przędziorka i jak wygląda lisc bo mam maliny i na lisciach są takie brązowe prążki

 8. Dodał: Dana, Tytuł: Szare mydło na przędziorki

  Czy może to być mydło z serii "Biały jeleń"? Bo takiego klasycznego szarego mydła to już się chyba nie kupi.

 9. Dodał: maria, Tytuł: walczymy ze szkodnikami

  Ja walczę ze szkodnikami domowym sposobem mojej mamy. Kupuję szare mydło w kostce, robię mydliny w wodzie, nalewam do butelki z pryszkiwaczem i opryskuję rośliny dokładnie. Od spodu, z wierzchu i ziemię w donicy. Robię to raz w tygodniu lub co 2 tygodnie w zależności od potrzeby.

 10. Dodał: Marta, Tytuł: Bluszcz z przędziorkiem

  Dziś wypowiedziałam wojnę przędziorkom na moim bluszczu. Mam pytanie, stracił już dość dużo liści zanim zorientowałam się że to przędziorek i jak z nim walczyć? Czy w takim stadium walka jeszcze ma sens czy już mój bluszcz jest spisany na straty?

 11. Dodał: Marta, Tytuł: Bluszcz z przędziorkiem

  Dziś wypowiedziałam wojnę przędziorkom na moim bluszczu. Mam pytanie, stracił już dość dużo liści zanim zorientowałam się że to przędziorek i jak z nim walczyć? Czy w takim stadium walka jeszcze ma sens czy już mój bluszcz jest spisany na straty?

 12. Dodał: Lidia W, Tytuł: przepisy na szkodniki

  @Ania-Rzeszów: czy możesz podać w jakich proporcjach dodać do wody drożdże? mają to być świeże drożdże do wypieków?

 13. Dodał: Nina, Tytuł: cytrusy a przedziorek

  Aniu, a czy stosowałaś to może na cytrusy,u mnie liście pożólkły, wywinęły się do środka?co robić?

 14. Dodał: Ania - Rzeszów, Tytuł: Zwalczanie szkodników nawozem naturalnym

  Zwalczyłam przedziorki i ziemiorki naturalnymi sposobami: - podlewałam woda z drozdzami kwiaty ale do podstawek, bo larwy tworza sie na 7 mm i uwielbiaja wilgoc - wetknelam do kazdej z doniczek po zabku czosnku - pryskam liscie i ziemie woda z cebula (moczy sie tam 24 godziny lub wiecej) Życze powodzenia !!!

Dodaj swój komentarz

Zobacz także