Powojniki najciekawsze odmiany

Powojniki najciekawsze odmiany

Skomentuj artykuł

Powojniki botaniczne są grupą polecaną dla początkujących ogrodników. Mają stosunkowo małe wymagania. Wystarczy im półsłoneczne stanowisko o lekkiej, suchej glebie. Kwiaty są niedużych rozmiarów, mają dzwonkowaty kształt. Kolor może być różny w zależności od odmiany. Cała roślina może osiągać nawet ponad trzy metry wysokości.

Powojnik

Powojniki chińskie pochodzą ze wschodniej Azji, dlatego też w naszych warunkach przemarzają w zimie. Wiosną pojawiają się nowe pędy, na których w połowie lata pojawiają się drobne, białe kwiaty. Cała roślina dorasta nawet do 5 metrów długości.

Powojniki teksańskie to grupa o bardzo ciekawych i oryginalnych kwiatach, przypominających kształtem tulipany liliokształtne. Miejsce uprawy powinno być bezwietrzne, o żyznej glebie. Przy odpowiednich warunkach dorasta do kilku metrów długości. Na wiosnę przycinamy przy ziemi, gdyż kwiaty pojawiają się na pędach tegorocznych.

Istnieje bardzo dużo grup oraz setki odmian powojników. Mogą to być zarówno długie i gęste pnącza o małych kwiatach, jak i nieduże rośliny o ogromnych, ozdobnych kwiatach. Jedno jest zawsze pewne – warto jest mieć tę roślinę u siebie w ogrodzie. Jej walory estetyczne oraz okrywowe właściwości sprawiają, że ma bardzo szerokie zastosowanie w ogrodnictwie.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: