Podlewanie roślin ogrodowych

Podlewanie roślin ogrodowych

2 komentarzy

Sprzęt do podlewania

 

Do podlewania roślin ogrodowych w zupełności wystarcza wąż ogrodowy ze zwykłą końcówką regulującą ilość przepływającej wody i wielkość kropel wypływających. Taki prosty sprzęt pozwala nie tylko na dostarczenie odpowiedniej ilości wody, ale także na precyzyjne wybranie miejsca podlewania.

Do roślin małych (małe kwiatki, rośliny miniaturowe, pojedynczo rosnące kwiaty) wykorzystujemy konewkę lub jakiekolwiek naczynie (małe wiaderko, butelka), dzięki któremu możemy podlewać bez ryzyka uszkodzenie łodygi, liści itp.

 

Do nawadniania trawy dostępny jest szeroki asortyment zraszaczy i spryskiwaczy. Przy odpowiednim ustawieniu, bardzo dokładnie podlewają one wszystkie zakątki naszego trawnika, nawet bez naszej większej ingerencji.

 

W dzisiejszych czasach nowoczesna technika stara się ułatwić człowiekowi wszystkie czynności związane z jego życiem. Tak jest też w przypadku podlewania roślin. Nowoczesne systemy nawadniające pozwalają precyzyjnie określić ile, w jakich odstępach czasu, w jakim tempie i jak długo mają być nawadniane konkretne partie ogrodu. Oczywiście należy liczyć się z tym, że koszt takiej instalacji jest dużo wyższy niż nawadnianie ręczne, ale wymaga mniej pracy z naszej strony. Sprawdza to się szczególnie w przypadku dużych ogrodów.

 

 

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Michalina, Tytuł: :)

    Mnie najbardziej przekonuje indywidualny system nawdniania. Na początku zeszłego roku zamówiłam taki system dla moich roślin doniczkowych w domu, a także dla tych na balonie i na tarasie. Koniec z konewką! :D

  2. Dodał: ogra, Tytuł: Nawadnianie

    Ja mam system automatyczny- taki najpraktyczniejszy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: