Podest w ogrodzie

Podest w ogrodzie

Skomentuj artykuł

Prostokąt czy koło?

W miejskim ogrodzie bardzo dobrze sprawdzi się kompleks złożony z kilku prostokątnych podestów, które będą tworzyły stopnie. Wybudowanie takiego podestu jest możliwe na działce, która ma skarpę. Kilkupoziomowa, dynamiczna konstrukcja sprawi, że ogród nabierze optycznej przestronności. Wspaniale pasują tu byliny, które mają zwarte kępy i okazałe kwiaty, jak na przykład lawenda czy juka ogrodowa.

 

Podest ogrodowy

Podest ogrodowy

Na płaskiej działce można umieścić podest zbudowany na planie koła. Bardzo dobrym pomysłem jest urządzenie na nim zakątka, który będzie służył do relaksu. Drewniane meble i kwitnące krzewy, czy małe drzewa zasadzone w pobliżu, podkreślą rustykalny klimat kompozycji.

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu podestu warto dokładnie przemyśleć, jaki efekt chcemy osiągnąć i do czego będzie nam służyła ta drewniana konstrukcja. Następnym krokiem będzie dokładny projekt oraz dokładne zlecenie przekazane stolarzowi. Kiedy dopełnimy całość efektownymi roślinami, będziemy mogli się rozkoszować wolno płynącym czasem, spędzanym z bliskimi w ogrodzie i na podeście.
czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: