Parasole ogrodowe

Parasole ogrodowe

1 komentarzy

Parasole ogrodowe różnią się także zastosowaną technologią w zakresie ich rozkładania. Tradycyjne, opierające się  na sprężynujących zatrzaskach to najczęściej modele charakteryzujące się niewielką średnicą. Innym sposobem, często stosowanym jest także rozkładanie za pomocą kołowrotka. Konstrukcje parasoli wykonane są najczęściej z aluminium. Można nabyć także bardziej eleganckie modele gdzie do ich konstrukcji wykorzystuje się także drewno. Ostatnio w modzie jest drewno egzotyczne. Materiał wykorzystywany do produkcji parasolu to specjalne płótno w bardzo zróżnicowanych barwach i wzorach. Chcąc manipulować ustawieniami parasola warto skorzystać z parasola z przegubem.
   

Aby zapewnić stabilność parasolom ogrodowym należy skorzystać ze specjalnych ciężkich podstaw, wykonanych najczęściej z plastiku, metalu, granitu oraz betonu. Plastikowe, aby spełniły swoją rolę należy wypełnić najlepiej piaskiem, który doskonale spełnia swoją rolę jako materiał obciążający.
   

Parasole ogrodowe

Biorąc pod uwagę ceny parasoli ogrodowych zauważymy, że najtańsze są tradycyjne parasole ogrodowe o średnicy około 2 m. Już za niecałe 30 zł możemy zakupić dobrze wyglądający parasol. W podobnych cenach, nie przekraczających 100 zł możemy zakupić parasole ogrodowe produkowane z myślą o dzieciach. Drożej zapłacimy za duże i masywne parasole z wykorzystaniem różnych materiałów np. drewna egzotycznego oraz osadzone na wysięgniku. Za parasol teleskopowy na wysięgniku możemy zapłacić ponad 1000 zł. Biorąc pod uwagę podstawki, to ich ceny zależnie od tworzywa z jakiego zostały wykonane, mogą się wahać od kilkunastu do ponad 100 zł.
   

Przy doborze parasola kierujmy się przede wszystkim jakością wykonania, funkcjonalnością i oczywiście estetyką. Również parasole powinny być spójne z resztą aranżacji kącika wypoczynkowego oraz całego ogrodu. Obecnie można nabyć naprawdę bardzo estetyczne i ciekawe parasole, które mogą mieć znaczący wpływ na odbiór całej aranżacji.

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: dorota, Tytuł: Pawilon ogrodowy

    Zrezygnowaliśmy z parasola na rzecz pawilonu ogrodowego na stelażach. To niedroga inwestycja - najtańsze poniżej 100zł - ale jest dużo bardziej stabilna.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: