Paprocie ogrodowe czyli jak uprawiać paproć w ogrodzie?

Paprocie ogrodowe czyli jak uprawiać paproć w ogrodzie?

1 komentarzy

Podrzeń żebrowiec - to niewielka paproć zimozielona osiągająca wysokość ok. 40 centymetrów. Cechą charakterystyczną tej paproci są niezwykle dekoracyjne liście – liście asymilacyjne i liście zarodnionośne.

Pióropusznik strusi - to niezwykle dekoracyjna i dość wysoka paproć uprawnia w naszych ogrodach. Liście długie, lancetowate o silnie zielonej i intensywnej barwie zamierają na zimę. Roślina lubi wilgotne, dość mocno ocienione stanowiska, najlepiej pod gęstymi drzewami. Doskonała roślina okrywowa, do uprawy w dość dużych ogrodach, jako roślina do obsadzania oczek wodnych. Uwaga roślina silnie wyjaławia glebę i nie należy jej uprawiać w otoczeniu roślin o słabym systemie korzeniowym.

Paproć ogrodowa w doniczce

Paprocie ogrodowe

Długosz królewski - jest paprocią o ciekawym pokroju i bardzo ozdobnych liściach. Roślina osiąga wysokość do jednego metra. Liście wysokie, lancetowate wyrastają wczesną wiosną. Kolor liści zmienia się wraz ze wzrostem rośliny od jasnozielonego do żółtego. Paproć ta wymaga dużej wilgotności podłoża, nie ma specjalnych wymagań co do stanowiska. Doskonała roślina do obsadzania oczek wodnych oraz jako roślina okrywowa.

Paprotnik szczecinkozębny - jest niezwykle dekoracyjną paprocią uprawianą w otoczeniu drzew liściastych. Liście osiągają wysokość do 60 centymetrów i są zimozielone. Doskonała roślina do uprawy na rabatach, jako roślina okrywowa, do ogrodów skalnych oraz ogrodów w stylu japońskim.

Przedstawione gatunki są niezwykle ciekawą propozycją do naszych ogrodów. Pamiętajmy jednak aby usuwać stare, ubiegłoroczne liście dopiero na wiosnę, gdyż liście są ważną ochroną przed mrozem, a oszronione, zaschnięte liście dodają zimą uroku naszym ogrodom. Niskie gatunki doskonale nadają się do ogródków skalnych oraz do uprawy na murach i w szczelinach ogrodowych. Najciekawsze odmiany do obsadzania murów to zanokcica ciemna, zanokcica murowa, zanokcica zielona oraz paprotnica.

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Oliwia, Tytuł: dziekii ..................:P

    ziomy pomogliście mi jestem zadowolona zadanie z przyry wykonane jesteśmy git..:P

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: