Owoce z mojego sadu

Owoce z mojego sadu

Skomentuj artykuł

Przechowywanie owoców

Gruszek nie przechowujemy zbyt długo, ponieważ szybko stają się uleżałe.

Optymalna temperatura przy przechowywaniu owoców to od zera do trzech stopni oraz wilgotność powietrza dziewięćdziesiąt procent. Jeżeli temperatura spadnie skrzynki z owocami należy przykryć tekturą, albo folią. Zawsze usuwamy ze skrzynek owoce, na których pojawią się choć najdrobniejsze oznaki choroby.

Owoce do przechowywania muszą być zdrowe. Nie mogą być spadami i być bez szypułki. Nie powinny być także przejrzałe czy niedojrzałe.

Przechowywanych owoców nie przekładamy w skrzynce, żeby ich nie uszkodzić. 

Do najdłuższego przechowywania najlepiej nadają się  jabłka.

Opryski drzew a zbiór owoców

Drzewa powinniśmy opryskiwać zarówno na początku wiosny jak i pod koniec jesieni, wtedy nasze plony będą obfite. Wiosenne opryski mają na celu usunięcie szkodników, które przezimowały na drzewach. Robimy to zanim zaczną kwitnąć kwiaty drzew. Jesienią opryskujemy drzewa, gdy w najbliższym czasie nie grożą nam opady ani przymrozki. Robimy to po  opadnięciu liści drzew.


Stosując opryski musimy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo.

Dokładnie przestrzegać wskazań zawartych na ulotce, to znaczy, że nie można na przykład na własną rękę zwiększyć dawki oprysku. Jeżeli nie rozumiemy do końca instrukcji, poprośmy sprzedawcę w sklepie ogrodniczym lub zaprzyjaźnionego ogrodnika z większym doświadczeniem o pomoc. Jeżeli w czasie powyższej czynności oprysk dostanie się do oczu, gardła, podrażni skórę, należy natychmiast skontaktować się lekażem. Po zakończeniu czynności dokładnie myjemy ręce i użyte przedmioty.

Agnieszka Krakowiak

 

 

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: