Otoczaki naturalny kamień w ogrodzie

Otoczaki naturalny kamień w ogrodzie

Skomentuj artykuł

Z materiałów budulcowych oraz dekoracyjnych, wykorzystywanych podczas tworzenia ogrodu bez wątpienia na uwagę zasługuje kamień naturalny! Kamienie naturalne to estetyka, trwałość, a także zróżnicowanie, dzięki któremu ogród będzie tym jedynym, oryginalnym i przyjemnym dla oka miejscem.

Postaw na naturalność!

Najpiękniejsze rozwiązania ogrodowe to te wzorowane na naturze. Aby piękno było widoczne, należy wykorzystać przede wszystkim naturalnie materiały. Ogród pełen roślin, powinien być uzupełniony elementami dekoracyjnymi, wykonanymi z takich materiałów jak m.in. drewno, kamień naturalny, glina i inne.

Czy wiesz że …

Kamieniem naturalnym określamy skały pochodzenia organicznego m.in.     magmowe od których pochodzi granit, osadowe- zaliczamy do nich mniej     trwały piaskowiec oraz metamorficzne do których zaliczamy m.in. marmur.

Zróżnicowanie w ofercie kamienia naturalnego

Oferta producentów i dystrybutorów kamienia naturalnego jest niezwykle zróżnicowana. Zależnie od upodobań oraz zasobności portfela, można nabyć konkretne rodzaje kamienia różniące się m.in. pod względem trwałości, faktury, koloru, ceny itp.

Najpopularniejsze kamienie naturalne, to niezwykle trwały granit, który wykorzystywany jest m.in. do budowy ogrodzeń, ścieżek, murków oporowych. Inne kamienie naturalne wykorzystywanie w ogrodach to m.in. piaskowiec, wapień, porfir, sjenit, marmur, kwarcyt, bazalt, gnejs, serpentynit.
Kamień naturalny dostępny jest w formie głazów, płyt, kostek, żwiru, grysu i innych.Wyższość kamienia naturalnego

Kamień naturalny jest budulcem uniwersalnym, który odnajduje się w zmiennych stylistycznie ogrodach.  Sprawdzi się w ogrodzie nowoczesnym jak również historycznym, wiejskim, rustykalnym. Kamienie są inspirujące, zachwycają zmienną barwą, kształtem, wielkością itp. Są trwałe, ale obok niezwykle trwałych kamieni jak granit, dostępne są również mniej trwałe, takie jak np. piaskowce i wapienie. Te ostatnie warto zaimpregnować, w celu przedłużenia ich żywotności w estetycznej formie. Kamienie stanowią idealne towarzystwo dla roślin, uatrakcyjniają rabaty, nadają dynamiki kompozycjom, wprowadzając nową jakość do ogrodu.

Dzięki zróżnicowanej ofercie nabędziemy kamienie naturalne, które mogą posłużyć jako elewacja, nawierzchnia chodników, ścieżek, podjazdów. Upiększą ogrody skalne, wodne, strumienie, kaskady. Mogą pełnić rolę obrzeża rabaty. Stworzymy z nich murki, ogrodzenia, budowle, dekoracje itp.

Otoczaki

Otoczaki

Otoczaki jako kamień naturalny

W ofercie producentów i dystrybutorów kamienia naturalnego  znajdują się również otoczaki. Pod tym pojęciem kryją się fragmenty skał o zaokrąglonych kształtach, powstałych w wyniku działania wody, przemieszczania się skał, obcierania itp. Przykładem otoczaków są m.in. kamienie w okolicach rzek itp., ale nie tylko. Wyglądają one przepięknie i bez wątpienia powinny być wykorzystane przy aranżacji oczka wodnego czy też strumyka.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: