Osłony balkonowe

Osłony balkonowe

Skomentuj artykuł

 

Balkon stanowi alternatywę dla tych wszystkich, którzy stłoczeni w blokowych „klatkach” marzą o skrawku niewielkiego ogrodu. Na tej niewielkiej powierzchni można stworzyć namiastkę zielonego azylu. Zależnie od powierzchni można stworzyć bardzo urozmaicone aranżacje. Nie musimy ograniczać się do pelargonii, surfinii i innych kwiatów typowych przy aranżacji balkonu. Sięgnijmy po zioła, krzewy, krzewinki, a nawet drzewa! Jak powierzchnia balkonu pozwoli warto zakupić niewielkie meble ogrodowe.  Oferta jest naprawdę bogata i można trafić na bardzo oryginalne  modele. Mini oczko wodne z niewielką fontanną wniesie relaksujący ruch. Sympatycy oranżerii mogą skorzystać z zabudowy balkonu i urzeczywistnić swoje marzenie o egzotycznej scenerii.
   

Aranżacja balkonowej powierzchni powinna odprężać i umożliwić przyjemny wypoczynek na świeżym powietrzu. O każdej porze roku powinna zachęcać do odwiedzenia tego miejsca, będącego przedłużeniem mieszkania.
   

Ponieważ balkony bardzo często usytuowane są na wstawie południowej i południowo- zachodniej, podczas upalnych dni pojawia się problem. Lejący się z nieba żar może bardzo doskwierać, odbierając przyjemność beztroskiego leniuchowania. Poza tym prywatność, poczucie intymności powinno przemawiać za tym, aby te mini ogrody trochę ochronić przed nieograniczonym dostępem wielu spojrzeń, również tego słonecznego. Problemem przy utrzymaniu roślin na balkonie mogą stać się przeciągi. Często przy tego typu konstrukcjach, zwłaszcza w starszym budownictwie brak jest barier, które chroniły by balkon przed wiatrem, przede wszystkim w czasie wietrznych dni. W nowym budownictwie często uwzględnia się osłony których celem jest ograniczenie naporu wiatru.

   

Przed przedstawionymi utrudnieniami z pewnością ochronią nas zróżnicowane  elementy osłaniające np. rolety, markizy, osłony, przesłony, zabudowy, a nawet niewielkie parasole.
   

Podstawą będą rolety oraz markizy balkonowe. Rolety, a więc zwijane zasłony wykonane ze zróżnicowanych materiałów. Mogą być wykonane z tkanin bądź z innych bardziej trwałych materiałów. Markizy to w najprostszym tłumaczeniu zadaszenie, które częściej można wykorzystać do osłonięcia tarasu. Zadaszenie wykonane z lekkiego płótna, najlepiej odpornego na UV, zamakanie, butwienie itd. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na dobrej jakości płótna, koniecznie impregnowane, które przy odpowiednim użytkowaniu posłużą przez wiele lat. Montowanie bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań warto zostawić fachowcom. W wielkim skrócie markiza składa się zazwyczaj z płótna rozwijanego na aluminiowym stelażu z belką mocującą, ramionami, wspornikami oraz tzw. rury nawojowej. Rozkładanie tego tupu zadaszenia może odbywać się ręcznie poprzez korbę, elektrycznie, a nawet automatycznie, zależnie od panujących warunków (wiatr, nasłonecznienie). Te ostatnie to już bardzo zaawansowane technologie przy tego typu rozwiązaniach. Przy silnym wietrze nie powinno rozkładać się markiz i rolet, w celu ochrony przed ich zniszczeniem. Zakupując dane rozwiązanie, w komplecie otrzymamy także uchwyty, które umożliwią zamontowanie do ściany, balkonu itp.

 

Osłony balkonowe

 

Osłony balkonowe
czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: