Ogrodzenia drewniane do ogrodu

Ogrodzenia drewniane do ogrodu

Skomentuj artykuł

Bardzo ważne jest odpowiednie posadowienie słupków stanowiących o stabilności ogrodzenia. Słupki powinny być wykonane z dobrego materiału i dobrze zaimpregnowane. Przy niewielkich konstrukcjach można słupki wbić bądź wkopać w podłoże. Zastosowanie dobrych warstw konserwujących drewno, zdecydowanie opóźni proces murszenia i butwienia. Słupki w podłożu można zabezpieczyć umieszczając je  w warstwie żwiru oraz substancji bitumicznej. Kolejnym sposobemmocowania słupków przy niewielkich konstrukcjach jest także wkopanie słupka w warstwę żwiru, który chroni słupek przed zastałą wodą. Dla wzmocnienia można zastosować także betonowy kołnierz. W sprzedaży są dostępne specjalne okucia na słupki zwane kotwami. Można je wbić bezpośrednio w podłoże, a następnie przykręcić element konstrukcji. W przypadku wysokich oraz masywnych ogrodzeń, słupki powinny być bardzo dokładnie zamocowane. Najlepiej zastosować fundament punktowy, którego głębokość powinna wynieść od 50 do nawet ponad 100 cm- zależnie od przepuszczalności podłoża. Do zabetonowanych kotw montujemy słupki. W sprzedaży możemy się spotkać z kotwami w kształcie litery H i U. Pierwsze z nich sprawdzą się przy wyższych ogrodzeniach (powyżej 120 cm), a drugie przy niższych konstrukcjach. Przy zastosowaniu słupków wykonanych z cegieł, betonu itp., należy przy ich budowie zastosować dodatkowe zbrojenie wykonane z prętów stalowych. Pamiętajmy o tym, że fundament do którego mocujemy poszczególne rodzaje słupków, powinien wychodzić ponad powierzchnię, na wysokość około 10 cm.
   

Dla nadania wyrazistości, ogrodzenie można pomalować specjalną farbą do drewna na wybrany przez nas kolor. Płoty w barwie białej są charakterystyczne dla wiejskich krajobrazów- szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Nie można odebrać im ich rustykalnego charakteru. Z pewnością trwalszą warstwę ochronną zapewnią specjalistyczne impregnaty, dostępne  w wielu barwach.
   

Ogrodzenia drewniane do ogrodu należą do estetycznych konstrukcji, których montaż czy też samodzielne wykonane nie powinno być zawiłe. Dodatkowo za przystępną cenę zyskamy bardzo atrakcyjne i reprezentacyjne ogrodzenie. Przy odpowiedniej konserwacji posłuży nam przez wiele lat.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: