Ogórek biały, cytrynowy, melonowy i kiwano

Ogórek biały, cytrynowy, melonowy i kiwano

Skomentuj artykuł

Ogórek kiwano

Zwany również ogórkiem afrykańskim, jest odmianą pochodzącą z Afryki. Bardzo oryginalne, owalne owoce, osiągające długość do 15 centymetrów oraz wagę do 300 gram. Początkowo zielone, z czasem dojrzewają, stając się jaskrawo-pomarańczowe z jaśniejszymi, drobnymi plamkami. Bardzo charakterystyczne są wypustki, dzięki którym kiwano z łatwością odróżniane jest od innych odmian ogórków. Doskonale nadaje się do zjedzenia na surowo, jak również do deserów, sałatek oraz owoców morza. Ma orzeźwiający smak, przypominający trochę melona, trochę kiwi, a trochę też ogórka, natomiast aromatem przypomina banana.

Roślina ta, podobnie jak większość z tego rodzaju ma pokrój płożący się. Pędy długie, pokryte zielonymi, sporymi liśćmi. Rozdzielnopłciowe kwiaty, trochę mniejsze niż u pospolitych ogórków, mają żółtopomarańczowy kolor.

Kiwano

Kiwano

Lubią ciepło

Wszystkie wymienione odmiany ogórków uwielbiają ciepły klimat. Wysiewamy je najwcześniej w drugiej połowie maja, aby ograniczyć możliwość wystawienia na przymrozki, które z reguły są dla nich zabójcze. Jeżeli chcemy cieszyć się obfitymi plonami, wybieramy miejsca bezwietrzne, o szybko nagrzewającej się glebie. Aby spotęgować ten efekt, możemy użyć włókniny, albo czarnej folii do ściółkowania.


Gdzie kupić i ile kosztuje?

Nasiona wszystkich wyżej wymienionych roślin - ogórek biały, cytrynowy, melonowy oraz kiwano można dostać w naszym kraju w każdym lepszym sklepie ogrodniczym. Pomimo egzotycznego wyglądu tych roślin, ich cena nie jest zbyt wysoka i bez problemu możemy sobie pozwolić na ich zakup.

Nietypowe odmiany ogórków nie tylko cieszą nasze oko, ale również zaciekawiają odwiedzających nas znajomych. Dodatkowo możemy konsumować je tak samo jak tradycyjne odmiany, ale przygotowane z nich potrawy będą miały zdecydowanie ciekawszy wygląd. Ich wymagania co do uprawy nie są zbyt wygórowane, a pielęgnacja nie powinna przysporzyć nam więcej pracy, niż mamy przy innych warzywach. Ogórek biały, cytrynowy, melonowy i kiwano to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują oryginalnych warzyw do swojego zielonego zakątka.
czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: