Odśnieżarki elektryczne

Odśnieżarki elektryczne

2 komentarzy

Podstawowe zagadnienia, niezbędne przy wyborze odśnieżarki elektrycznej
   

Chcąc trafnie dobrać odśnieżarkę elektryczną należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, warunkujących późniejsze korzystanie z urządzenia.

Ilość śniegu - zależnie od regionu, opady śniegu są zróżnicowane, dlatego przy wyborze odśnieżarki, należy uwzględnić ten fakt. Odśnieżarki różnią się mocą silnika, która przekłada się na możliwości danego  urządzenia w kwestii jego zastosowania przy konkretnych wysokościach pokrywy snieżnej. Odśnieżarki elektryczne poradzą sobie przy mniejszych wysokościach roboczych do około 20- 25 cm.

Szerokość robocza- ważny parametr, który decyduje o czasie odśnieżania. W przypadku odśnieżarek elektrycznych, szerokość robocza dochodzi nawet do 60 cm, a najczęściej waha się w granicach 30- 40 cm.

Maksymalna odległość odrzucanego śniegu- ta odległość jest bardzo istotna, zwłaszcza jeżeli odśnieżamy szersze powierzchnie. Odśnieżarki elektryczne mogą odrzucić śnieg nawet do 8 m w przypadku śniegu „suchego”. „Mokry” śnieg odrzucany jest na dużo bliższe odległości.

Trwałość- przy doborze odśnieżarki wybierajmy takie modele, które charakteryzują się solidnym wykonaniem oraz  dłuższym okresem gwarancji. W sprzedaży możemy nabyć odśnieżarki o rocznym okresie gwarancji, a także dwuletnim.

Udogodnienia- warto zwrócić uwagę na udogodnienia wybranego modelu odśnieżarki np. wyposażenie w oświetlenie przednie, ułatwiające pracę po zmroku, regulację kierunku wyrzutu, wygodne uchwyty, dźwignia bezpieczeństwa itp.

Cena- uzależniona jest od producenta, parametrów oraz jakości danej odśnieżarki elektrycznej. W sprzedaży możemy nabyć odśnieżarki których ceny wynoszą najczęściej do kilkuset złotych.

Wybrane modele odśnieżarek elektrycznych

Stiga Snow Electric 1800

Mała i estetyczna odśnieżarka elektryczna, w sam raz na niewielkie powierzchnie.
 
Dane techniczne:

- Silnik elektryczny
- Wydajność: 1800 W
- Zasilanie: 230 V
- Szerokość odśnieżania: 45 cm
- Wysokość odśnieżania: 25 cm
- Odległość wyrzutu: 1-6 m
- Waga: 21 kg
- Gwarancja: 2 lata
- Cena: 500- 600 zł


Flora PS 2000

Mała i estetyczna odśnieżarka elektryczna, w sam raz na niewielkie powierzchnie.
 
Dane techniczne:

- Silnik elektryczny
- Wydajność: 2000 W
- Zasilanie: 230 V
- Szerokość odśnieżania: 42 cm
- Wysokość odśnieżania: 28 cm
- Odległość wyrzutu: 7 m
- Waga: 18 kg
- Gwarancja: 2 lata
- Cena: około 600 zł


Zakup odśnieżarki elektrycznej powinien być dobrze przemyślany, ponieważ ze względu na ograniczoną moc, w przypadku bardzo śnieżnych zim, mogą się zwyczajnie nie sprawdzić. Odśnieżarki spalinowe są mocniejsze i lepiej sobie radzą nawet z wysokimi zaspami. Poza tym w sprzedaży mamy więcej modeli odśnieżarek spalinowych.
Tekst: Grzegorz Bogucki

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: sadro, Tytuł: śnieg, co za śnieg...

    Adam powiadasz, że Stiga jest w porządku. Właśnie się zastanawiam nad zakupem odśnieżarki, jutro się wybiorę i chyba sobie kupię. Rozeznam jeszcze jak to wygląda w Internetowych sklepach.

  2. Dodał: Adam, Tytuł: odśnieżarka

    Ja sobie zakupiłem odśnieżarkę elektryczną Stiga Snow Electric 45. Super się sprawuje, a powierzchnię do odśnieżania mamy niewielką, więc zdecydowaliśmy się na elektryczną, a nie spalinową.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: