Odmiany Hiacyntów

Odmiany Hiacyntów

1 komentarzy

Jeżeli mamy cebule w jasnym kolorze to uzyskamy z nich kwiaty o barwie białej lub żółtej, a cebule mające kolor czerwony zakwitną nam na fioletowo, niebiesko, czerwono, albo różowo.

Dobry prezent …..

Odwiedzając rodzinę czy znajomych warto im zrobić hiacyntowy prezent. Na pewno ucieszy ich kompozycja z hiacyntów w eleganckiej doniczce, wiaderku czy innym pojemniku.

Kompozycje z hiacyntów

Cięte hiacynty bardzo ładnie komponują się z innymi kwiatami cebulowymi, na przykład tulipanami. Pasują, również do rozwiniętych róż. W takich bukietach najważniejsza jest różnorodność kolorów i kształtów kwiatów, warto zastosować więc wszystkie odmiany.

Rośliny posadzone w doniczce, również tworzą ładne kompozycje. Do hiacyntów pasują między innymi: tulipany, krokusiki czy narcyzy. Mogą one być ozdobą tarasu, balkonu oraz ogrodu. Jednak jak posadzimy je w ozdobnej doniczce to będą, również dobrze wyglądały na stole, na przykład wielkanocnym.

Agnieszka Krakowiak

1 komentarzy

  1. Dodał: działkowiec, Tytuł: stymulacja

    Uważam, że obecnie cebule hiacyntów (i nie tylko) są stymulowane, pożądany kolor i forma jest możliwa tylko w pierwszym roku po posadzeniu, zaś w następnych latach, nie powtarzają cech matecznych lub w ogóle przestają kwitnąć.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: