Nowoczesny ogród

Nowoczesny ogród

Skomentuj artykuł

Kącik wypoczynkowy

W każdym ogrodzie powinno być miejsce, w którym można odpocząć. W mniejszych ogrodach może być ono zlokalizowane na tarasie. Natomiast w większych praktycznie wszędzie, możemy je umieścić  przy oczku wodnym, pod orzechem włoskim, przed wejściem do domu czy za domem.
Dobre miejsce na kącik wypoczynkowy jest wszędzie tam, gdzie można postawić ławeczkę, a najlepiej ławeczkę stolik i krzesełka. Chodzi o to, żeby poza odpoczynkiem można tam było, także wypić kawę, zjeść obiad czy rozpalić grila.
Kącik wypoczynkowy powinno otaczać wiele zieleni i powinien on być osłonięty od nadmiaru słońca, żebyśmy mogli jak najlepiej wypoczywać.
Jeżeli umiejscowimy go na przykład na tarasie, to warto rozstawić nad stolikiem parasol i postawić w jego otoczeniu kwitnące rośliny doniczkowe, na przykład pelargonie, surfinie czy fuksje. Ładnie wyglądają kwiaty w żywych kolorach, jednak powinny być na tyle różnorodne by nie męczyły naszego wzroku.

Nowoczesny ogród

Ogród zimowy

Wielu z nas marzy o ogrodzie zimowym. Takiej małej oranżerii pełnej  kwiatów, głównie doniczkowych, wśród których będziemy mogli zjeść zimą obiad, nie myśląc o meczącym śniegu na zewnątrz. Warto zrealizować marzenie i zabudować taras. Najlepiej jak będzie miał on jak najwięcej szklanych ścian, wtedy będzie najpiękniej wyglądał. Polecane rośliny do takiego ogrodu to palmy, kwitnące kwiaty doniczkowe, draceny, juki oraz paprocie.

Szybki ogród

Przydomowy ogród może powstać w trzy tygodnie, a nawet w tydzień. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela i od tego co chcemy uzyskać. Jeżeli od niedawna  jesteśmy właścicielami ogrodu to, żeby nie wyglądał on pusto, warto postawić w nim kwiaty doniczkowe. Rośliny szybko się rozrastają  i ładnie zdobią ogród.  Warto zasadzić w donicach takie kwiaty, jak pelargonie, surfinie, bratki, fuksje, powojniki, ale także truskawki czy tuje. Rośliny mogą piąć się w górę, zwisać oraz służyć jako parawan odgradzający od sąsiadów.
Innym rozwiązaniem jest stworzenie ogrodu z dużych już roślin, najlepiej przy pomocy ogrodnika. Kupujemy wyrośnięte drzewa i krzewy oraz  trawnik z rolki i mamy gotowy ogród. Na ogół potrzebna jest do tego pomoc specjalisty, który tak posadzi rośliny, a także  zaprojektuje ogród, żeby jak najszybciej mógł cieszyć on nasze oczy. Jest to rozwiązanie dla zapracowanych osób, które jak najprędzej chcą się cieszyć własnym ogrodem, nie mają czasu czekać, aż rośliny urosną i dysponują odpowiednią sumą pieniędzy, którą mogą na taki cel przeznaczyć. Warto pamiętać, że wyrośnięte, dorosłe rośliny ciężko się przyjmują posadzone do ziemi. Poza tym najprzyjemniej jest samemu zaprojektować swój ogródek i patrzeć jak rośliny rosną w nim od małego.

Oczko wodne

Oczko wodne jest istotnym elementem w ogrodzie. Szczególnie latem dobrze wypoczywa się siedząc przy nim.   W jego otoczeniu jest nieco chłodniej niż w pozostałej części ogrodu. Pod wieczór jest tam więcej komarów, ale wtedy możemy usiąść na tarasie lub w innym miejscu.
Niezależnie od rozmiaru oczka wodnego sprawia ono wyjątkowe wrażenie w ogrodzie i często jest jednym z jego centralnych elementów. Najbardziej wyjątkowe jest w nim to, że cały czas coś się dzieje, oczko intensywnie żyje, wciąż w nim coś się zmienia.
Pływają rybki,  bulgocze woda,  przylatują ptaki oraz  motyle. Rozrasta się otaczająca oczko roślinność, jest wesoło i kolorowo. Można przez to poczuć się jak na wakacjach, na przykład gdzieś na mazurach i bardzo zrelaksować.
Poza oczkiem wodnym w naszym ogrodzie możemy mieć, również wodę w innej formie, na przykład: fontanny, sztucznego wodospadu, stawu ogrodowego czy nawet małego  jeziorka.
Istotne jest jeszcze, żeby zawsze pamiętać o czyszczeniu wody w oczku wodnym, jego dobrym oświetleniu lampami ogrodowymi, co uprzyjemni odpoczynek przy nim oraz postawieniu ławeczki i małego stolika w jego otoczeniu, żeby było gdzie odpocząć i wypić kawę.
Poza tym oczko wodne trzeba zabezpieczyć tak, aby nie wpadło do niego małe dziecko oraz domowe zwierzęta.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: