Nawożenie drzew i krzewów

Nawożenie drzew i krzewów

Skomentuj artykuł

Drzewa stare i bardzo duże

Drzewa, które rosną w naszym ogrodzie już od wielu lat, nie wymagają już tak intensywnego nawożenia, a bardzo często nie wymagają go wcale (wyjątkiem są drzewa owocowe). Ich system korzeniowy jest już na tyle rozbudowany, że same są w stanie wyciągnąć z głębszych partii ziemi odpowiednie składniki pokarmowe.

Bardzo często, szczególnie młodzi ogrodnicy, mają problemy z dobraniem odpowiedniego nawozu dla naszych roślin. W sytuacjach, kiedy nie jesteśmy pewni, jakie nawozy będą w naszym przypadku najodpowiedniejsze, powinniśmy zastosować się do następujących wskazówek:

  • w encyklopedii roślin sprawdzić, jakich składników pokarmowych najbardziej potrzebują nasze rośliny

 

  • jeżeli to możliwe, wybrać nawóz, który przystosowany jest do danych gatunków roślin (np. specjalne nawozy do truskawek, albo roślin ozdobnych)

 

  • zasięgnąć rady w Internecie lub bezpośrednio u sprzedawcy, który powinien nam pomóc

 

Proces nawożenia jest bardzo ważny, jeżeli chcemy prawidłowo uprawiać nasze rośliny. Musimy zapewnić im odpowiednie składniki, szczególnie wiosną, gdyż od tego, jak szybko odbudują się po okresie zimowym, zależy to, jak pięknie będą się w danym roku rozwijały lub jak obficie będą owocowały.

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: